Moje przemyślenia

4 rdzenie w telefonie? HTC One X już ma - tylko jak to wykorzystać?

Grzegorz Marczak
4 rdzenie w telefonie? HTC One X już ma - tylko jak to wykorzystać?
34

HTC pokazało swój najnowszy super szybki telefon HTC One X (zresztą to jest cała nowa seria "One"). Wyposażony w 4 rdzeniowy procesor Tegra i Android 4.0 może zdecydowanie kandydować do miana jednego z najszybszych i najbardziej nowoczesnych smarthponów na rynku. X posiada ekran o wielkości 4.7 cala...

HTC pokazało swój najnowszy super szybki telefon HTC One X (zresztą to jest cała nowa seria "One"). Wyposażony w 4 rdzeniowy procesor Tegra i Android 4.0 może zdecydowanie kandydować do miana jednego z najszybszych i najbardziej nowoczesnych smarthponów na rynku. X posiada ekran o wielkości 4.7 cala (Gorilla Glass) co w połączeniu z Super LCD 2 daje nam rozdzielczość na poziomie 1280x720 pikseli.

Dodatkowo HTC zrobiło ciekawy deal z Dropbox, każdy kto kupi telefon dostaje na dwa lata pakiet 25GB przestani w chmurze tego serwisu. Ponoć też w telefonie (zapewne dzięki nakładce HTC) znajdziemy wiele zintegrowanych z Dropbox funkcji.

Pytanie jakie ciśnie się na usta patrząc na te wszystkie coraz szybsze telefony to "po co nam to wszystko"? Rozumiem, że telefon musi udźwignąć teraz coraz więcej, ale 4 rdzenie? Serwer będziemy na tym stawiać?

Zastanawiam się po prostu czy w wyścigu o pierwsze miejsce i kieszeń klienta będziemy mieli podobne zawody jak kiedyś w częstotliwości taktowania procesorów w desktopach. Nikt nie wiedział jaki przyrost szybkości tak naprawdę oferują coraz to nowsze procesory ale wiadomo, że na naklejkach na sprzęcie "brzmiało to dumnie".

Nie zrozumcie mnie źle - nie mam absolutnie żadnych problemów z rozwojem technologii jeśli chodzi o smartphony. Niech będą super szybkie, z olbrzymią ilością pamięci i świetnym ekranem dotykowym. Po prostu jak klient chciałbym jeszcze aby ktoś mi pokazał jak mogę te super parametry wykorzystać. Brakuje mi w tej całej układance wsparcia tych 4 rdzeni zestawem funkcji które do tej pory były dla telefonów niedostępne.

Inaczej będą to tylko wyścigi o to kto ma dłuższego, przepraszam szybszego i które staną się bardzo szybko bez znaczenia dla klientów - bo skoro wszyscy są "super" to znaczy, że tak naprawdę nikt nie jest.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC One X