Moje przemyślenia

No ładne te nowe telefony Sony ale..

GM
Grzegorz Marczak
17

Sony na konferencji w Barcelonie pokazało zestaw swoich nowych słuchawek Xperia P, Xperia S i Xperia U. Telefony wyglądają bardzo nowocześnie i z pewnością są jednymi z bardziej udanych konstrukcji tej firmy. Do tego Sony chce łączyć ze sobą wszystkie swoje urządzenia w jednym ekosystemie. Telefon p...

Sony na konferencji w Barcelonie pokazało zestaw swoich nowych słuchawek Xperia P, Xperia S i Xperia U. Telefony wyglądają bardzo nowocześnie i z pewnością są jednymi z bardziej udanych konstrukcji tej firmy. Do tego Sony chce łączyć ze sobą wszystkie swoje urządzenia w jednym ekosystemie. Telefon podłączany do tabletu czy TV, łatwe przenoszenia danych, zdjęć itp. Wszystko ma ze sobą współpracować jak w rodzinie.

Dla mnie jedynym pytaniem bez odpowiedzi jest co jeśli nie jestem posiadaczem choćby fragmentu ekosystemu tej firmy. Dokładnie tak jest w moim przypadku. Telewizor mam od Panasonic, a laptop i table i telefon od Apple. Jakie argumenty Sony miałby mnie przekonać do przesiadki? Możliwe, że jestem trudnym klientem ale..wydaje mi się, że potrzebne jest dziś coś więcej niż świetny sprzęt i zintegrowany ekosystem.

Poza tym czy jeśli największą siłą nowej serii Xperia ma być "connected entertaiment experience" to czy przypadkiem zakup telefonu to nie za mało? Przecież w przypadku kiedy nie posiadam konsoli i TV tej firmy z tego całego "experience" pozostaje mi jedynie to co oferuje telefon. Rozumiem jednak, że ten sposób promocji ma uderzać przede wszystkim do posiadaczy innych urządzeń tej firmy.

Trzeba jednak przyznać, że sprzęt wygląda atrakcyjnie i na pewno będą w Barcelonie chętnie się nim pobawię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSonysmartphoneXperia