VOD

Długo czekaliście na odświeżenie tej funkcji na Netflix, ale są! Zupełnie nowe avatary!

KK
Konrad Kozłowski
20

Zdążyliście już przyzwyczaić się do swojego avatara na Netfliksie? Cóż, być może niedługo będziecie musieli/chcieli wybrać dla siebie i zapamiętać zupełnie nowy, bo Netflix wreszcie wysłuchał próśb użytkowników i zaprezentował kompletnie nowe ikony.

Wybaczcie ignorancję pod względem nazewnictwa kolorów, ale do tej pory wybór nie był znacznie szeroki - zielony, pomarańczowy czy szary były skuteczne, ale dość nudne. Tak naprawdę, to nie potrafię sobie przypomnieć, by kiedykolwiek wyglądały one inaczej, a Netflix był mi znany jeszcze długo przed pojawieniem się serwisu w Polsce. To właśnie wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z tymi nietypowymi avatarami, które Netflix raczy nazywać ikonami.

"To rocznica, o której może nikt nie pamiętać, ale w sierpniu 2013 zaprezentowaliśmy profile na Netflix" - czytamy w komunikacie prasowym.

Do tej pory wybór avatarów był następujący:

stary avatar netflix

Nowe avatary na Netflix - oto jak wyglądają

Przedsmak tego, jak się zmieniają zobaczycie poniżej:

nowy avatar netflix

Ale to nie wszystko, bo do wyboru będą też postacie z oryginalnych seriali Netflix, jak "Stranger Things" czy "Orange is the New Black", co pewnie już zauważyliście na grafice głównej wpisu.

Netflix przygotował też krótki klip przedstawiający nowe avatary oraz przypominający o tym, że na każdym koncie może istnieć aż 5 profili i jeśli jesteście jedynym użytkownikiem lub pozostały wam wolne sloty, to możecie stworzyć kilka profili dla samego siebie - na przykład w zależności od humoru, jaki macie. Serwis nie omieszkał przypomnieć też, że rekomendacje opierają się głównie o to, co oglądacie - dzięki temu możecie sami wykreować kilka przestrzeni, wewnątrz których czekać na was będą tylko komedie, tylko horrory lub tylko produkcje przygodowe i sci-fi. O tym jak działają rekomendacje Netflixa przeczytacie w naszym materiale.

https://youtu.be/HwQoMHepwhw

Odświeżenie ikon/avatarów wyzwoliło też w użytkownikach pomysłowość i wśród najnowszych próśb pojawia się ta dotycząca możliwości utworzenia... hasła do profilu (zwykłego PIN-u, jak na telefonie). Skorzystalibyście z takiej funkcji? Gdyby się pojawiła, chyba nie omieszkałbym po nią sięgnąć.

Aha, i jeszcze jedno - stare ikonki/avatary pozostają, więc jeśli się do nich przywiązaliście, to możecie być spokojni. Nic się nie zmieni bez waszego działania.

Aktualizacja: Oto wszystkie nowe avatary. Niestety dla mnie, z "House of Cards" są tylko dwa. Wiecie kogo zabrakło.

nowe avatary na netflix

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu