Facebook

Dlaczego w zasadzie aplikacja do zdjęć Moments od Facebooka jest niedostępna w Europie?

Paweł Winiarski
Dlaczego w zasadzie aplikacja do zdjęć Moments od Facebooka jest niedostępna w Europie?
2

O bardzo fajnej aplikacji do zdjęć Moments pisaliśmy już na łamach Antyweba kilkukrotnie. Niestety bez kombinowania nie da się jej pobrać zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W zasadzie dlaczego?

W 2012 roku Facebook podpadł europejskim organom zajmującym się danymi za sprawą sugestii tagowania zdjęć, a dokładnie rozpoznawania twarzy. Chodzi o aplikację Facebook na AppStore i Google Play. Funkcja automatycznego oznaczania zdjęć na podstawie twarzy musiała więc zostać z samego mobilnego Facebooka usunięta. U Amerykanów natomiast działa.

W związku z tym, że przez ostatnie 3 lata przepisy się nie zmieniły, a Moments bazuje właśnie na takim mechanizmie, nie mamy możliwości jego pobrania. Szkoda, bo sama aplikacja wygląda naprawdę fajnie. Pozwala ona dodawać do swoich prywatnych bibliotek zdjęcia innych osób - zdjęcia, na których algorytm rozpoznał naszą twarz. Jedyną szansą na to, by Moments dotarło do Europy jest dodanie do aplikacji funkcji pozwalającej decydować przez użytkowników o tym, czy mechanizm rozpoznawania twarzy ma ich dotyczyć. A w związku z tym, że na chwilę obecną aplikacja takiej funkcji nie posiada, nie została udostępniona na Starym Kontynencie. I niestety wygląda na to, że Facebook nie zamierza jej dodać.

Innymi słowy, obejdziemy się smakiem. Szkoda.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu