Artykuł sponsorowany

Dlaczego realme C21 to dobry telefon dla dziecka i… rodzica

Redakcja Antyweb
Dlaczego realme C21 to dobry telefon dla dziecka i… rodzica
0

Jaki powinien być dobry telefon dla najmłodszych użytkowników? Wśród odpowiedzi mogłyby paść takie zwroty jak: ładny, wytrzymały, z dobrą baterią i bezpieczny. I taki właśnie jest realme C21.

Wybierając pierwszą słuchawkę dla dziecka, z oczywistych względów kierujemy się innymi kryteriami niż w przypadku, gdybyśmy wybierali telefon dla osoby dorosłej. W przypadku dzieci smartfon ma być przede wszystkim narzędziem do komunikacji z rodzicami. Nie musi więc mieć najszybszego na rynku ekranu, 12 GB pamięci operacyjnej czy ekranu z PPI na poziomie 500. Smartfon musi być natomiast odporny na różne przeciwności losu i niezbyt ostrożne traktowanie, nie może rozładowywać się w połowie dnia i powinien potrafić zrobić zdjęcia na przyzwoitym poziomie. Takie cechy sprawdzą się idealnie w przypadku telefonu dla dziecka, ale także – u dorosłego użytkownika, jeżeli ten potrzebuje np. drugiego, awaryjnego telefonu, bądź też – urządzenia do celów służbowych. I takim smartfonem jest mający niedawno premierę realme C21. Co ma do zaoferowania i dlaczego warto się nim zainteresować?

Wytrzymały smartfon zniesie każde traktowanie

Konstrukcja C21 jest, jak to w tej klasie cenowej, plastikowa. Jednak to też oznacza, że o smartfona nie musimy przesadnie dbać, ponieważ nie ma ryzyka, że stłuczemy bardzo wrażliwe na upadki plecki. Skąd ta pewność, że smartfon wytrzyma wielokrotne wrzucanie do plecaka, upuszczanie czy ubrudzenie? Otóż realme C21 jako jeden z niewielu w swojej klasie cenowej może pochwalić się certyfikatem TÜV Rheinland Smartphone High Reliability Certification. Oznacza to, że urządzenie przeszło 23 rygorystyczne testy, od codziennego użytku do operowania w ekstremalnych temperaturach.

Co więcej – plecki realme C21 zostały wykończone za pomocą specjalnego, dwutonowego, matowego wzoru, który sprawia, że telefon nie zbiera odcisków palców, dzięki czemu zawsze będzie wyglądał bardzo dobrze. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które z elektroniką użytkową obchodzą się dużo mniej delikatnie. Dzięki lepszej wytrzymałości jest też dużo mniejsza szansa na szybkie zniszczenie urządzenia i w konsekwencji – konieczność kupna kolejnego.

5000 mAh zapewni długie działanie na baterii

Pod maską realme C21 działa procesor MediaTek Helio G35 w połączeniu z 3 bądź 4 GB pamięci RAM i 32 bądź 64 GB miejsca na dane. Taki zestaw jest absolutnie wystarczający do wszystkich podstawowych zastosowań. Nie ma problemu z obsługą wszystkich funkcji smartfona, a także większości aplikacji. Na telefonie posłuchamy muzyki ze streamingu, obejrzymy film na YouTube’ie, przejrzymy media społecznościowe i posurfujemy w internecie. Taki układ zapewnia jednak jeden, bardzo ważny bonus. realme nie oszczędzało bowiem na baterii i w modelu C21 umieściło moduł o pojemności 5000 mAh. To w połączeniu z energooszczędnym układem oznacza bardzo długi czas czuwania. Przy codziennym użytkowaniu spokojnie możemy osiągnąć z tym smartfonem wynik 3 dni bez podłączania go do ładowarki.

Dzięki tak dużemu ogniwu nie musimy się martwić, że telefon rozładuje się w ciągu dnia, odcinając tym samym np. dziecko od możliwości kontaktu z rodzicem. Tutaj warto też zaznaczyć, że firma nie zapomniała o tym, że tak duże ogniwo warto wyposażyć w szybkie ładowanie, dlatego też tutaj mamy 10 W ładowanie. Co więcej, realme C21 ma jedną bardzo przydatną funkcję – ładowanie zwrotne. 5000 mAh to bowiem na tyle dużo, że jeżeli komuś innemu padnie telefon, nasz smartfon spokojnie może posłużyć jako awaryjny powerbank i wciąż dotrwać do końca dnia na pozostałej w nim energii.

Uniwersalny smartfon za naprawdę niewielkie pieniądze.

Pozostaje pytanie – jakie funkcje może mieć telefon za 500-600 zł. Okazuje się, że całkiem rozbudowane. Przede wszystkim, C21 może pochwalić się czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na pleckach. Pomimo tego, że takie zabezpieczenia biometryczne chciałoby się widzieć we wszystkich telefonach z niższej półki, wciąż jest to rzadkością i trzeba przyznać realme, że wyróżnia się pod tym kątem wśród konkurencji, i to zdecydowanie na plus. Zabezpieczenie zdjęciem twarzy i kodem pin są bowiem mniej bezpieczne, a dzięki skanerowi odcisków palców można uprościć wiele rzeczy, jak np. logowanie się do niektórych aplikacji.

Drugą funkcją jest równie rzadko (jeżeli nie rzadziej) spotykany w tej klasie cenowej standard, a mianowicie, w wersji 4/64 – NFC. Pandemia nauczyła nas, że płatności bezdotykowe są zwyczajnie bezpieczniejsze, więc zdecydowanie cieszy fakt, że ten moduł znajduje się także w tańszych urządzeniach. Warto tu pamiętać, że NFC to technologia, która jest wykorzystywana nie tylko przy płatnościach zbliżeniowych. Dzięki temu modułowi na pokładzie możemy w łatwy sposób sparować z telefonem słuchawki czy elementy smart home, co z pewnością uczyni życie nieco prostszym.

Finalnie, jeżeli omawiamy realme C21 nie można zapomnieć o aparatach. W tym przypadku są dwa, ale najbardziej imponujący jest oczywiście aparat główny. Ma on 13 Mpix i autofocus z detekcją fazy. Mówię o nim dlatego, że jest to jeden z tych modułów, które w rzeczywistości sprawują się dużo lepiej niż wskazywałaby na to specyfikacja. realme C21 nie tylko potrafi zrobić dobrze wyglądające zdjęcia z ładnymi kolorami w dzień, ale także – potrafi zrobić zdjęcie w nocy, co w tej klasie cenowej było jeszcze jakiś czas temu nie do pomyślenia.

Oprócz tego smartfon wyposażono we wszystkie przydatne dodatki. Mamy tu więc Bluetooth 5.1, który sprawia, że połączenie np. ze słuchawkami bezprzewodowymi będzie najlepsze z możliwych, gniazdo minijack na wypadek, gdybyśmy woleli podłączyć do smartfonu słuchawki przewodowe czy dwa gniazda na karty SIM i osobne na kartę SD, dzięki której możemy rozbudować istniejącą pamięć wewnętrzną o dodatkowe 256 GB.

Jak widać – realme za naprawdę niewielkie pieniądze oferuje smartfon, który z powodzeniem spełni wymogi najmłodszych użytkowników – jest wytrzymały, długo działa na jednym ładowaniu i potrafi zrobić ładne zdjęcie. Jednocześnie, jeżeli ktoś chce wykorzystać go jako np. telefon służbowy, to urządzenie również wyposażone jest w szereg przydatnych funkcji – zabezpieczenie biometryczne, NFC czy najnowszą wersję standardu Bluetooth. Jeżeli więc ktoś potrzebuje niedrogiego telefonu, który sprawdzi się w codziennych zastosowaniach, zdecydowanie warto rozważyć ten zakup.

-

Materiał powstał we współpracy z realme

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu