Pokemon Go

Dla posiadaczy zrootowanych smartfonów to koniec Pokemon GO

Tomasz Popielarczyk
Dla posiadaczy zrootowanych smartfonów to koniec Pokemon GO
46

Gracie ciągle w Pokemon GO? Twórcy wypuścili właśnie kolejną aktualizację, która poza kilkoma nowościami odcina od zabawy wszystkich posiadaczy urządzeń z rootem lub jalibreakiem.

Decyzja ta została podyktowana rosnącą liczbą oszustów. Mając dostęp do plików systemowych urządzenia mogli oni ingerować w swoje postępy i osiągnięcia. Niantic szybko zatem reaguje na ten proceder. W wersji 0.37 posiadacze smartfonów z rootem (Android) lub jailbreakiem (iOS) zobaczą komunikat o niekompatybilności i zwyczajnie nie uruchomią gry. Niestety rykoszetem oberwą tysiące uczciwych użytkowników, którzy zrootwali swoje smartfony tylko w celu personalizacji czy dla możliwości instalowania modyfikacji systemowych. Mając jednak na koncie 500 mln pobrań Pokemon GO nie musi się oglądać na takie nisze.

Z pozostałych nowości, które wprowadzono w aktualizacji, warto wymienić opcję pokemona-towarzysza. Możemy wybrać spośród naszego stadka jednego stworka, który będzie naszym kompanem. W zamian za spacerowanie razem z nim będziemy otrzymywać słodycze. Wyeliminowano też problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem animacji towarzyszących wykluwaniu się pokemonów z jajek. Łatwiej teraz ponadto teraz wybrać "palcem" małe stworki na ekranie, a aplikacja działa wydajniej i stabilniej.

Ważną informacją jest na pewno też wsparcie dla Pokemon GO Plus, oficjalnej bransolety/zegarka, który ułatwi zbieranie stworków.

Nowa wersja Pokemon GO powinna już być dostępna w sklepach Google Play oraz AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu