Filmy

Zwiastun "Diuny" zapowiada przepiękne widowisko w nowym wydaniu!

Konrad Kozłowski
Zwiastun "Diuny" zapowiada przepiękne widowisko w nowym wydaniu!
49

"Diuna" ma trafić do kin jeszcze w tym roku. Właśnie zaprezentowano zwiastun filmu w reżyserii Denisa Villeneuveza z Timothée Chalametem w roli głównej.

Warner Bros. opublikował pełny zwiastun filmu "Diuna", który bazuje na książce Franka Herberta z 1965 roku. Ta doczekała się kilku adaptacji - filmu z 1984 roku oraz późniejszych seriali. Na ten rok zaplanowano film w reżyserii Denisa Villeneuve, który ma w swoim dorobku tak imponujące widowiska jak "Blade Runner 2049", "Sicario" czy "Nowy początek". Można więc śmiało oczekiwać po nim przepięknych, majestatycznych i dopracowanych ujęć, a te znakomicie wpisują się w charakterystykę "Diuny".

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Obsada filmu "Diuna"

W produkcji nie zabrakło znanych twarzy/nazwisk, gdyż w "Diunie" wystąpią Timothée Chalamet jako młody książę Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica Atreides, Oscar Issac jako Książę Leto Atreides, Stephen Mckinley Henderson jako Thufir Hawat. Ponadto obsadę uzupełniają: Josh Brolin jako Gurney Halleck, Jjakoon Momoa jako Duncan Idaho, Zendaya jako Chani, Stellan Skarsgard jako Baron Vladimir, Sharon Duncan-Brewster jako Dr. Liet Kynes, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Charlotte Rampling z zakonu Bene Gesserit orazJavier Bardem jako Stilgar.

Villeneuve wyreżyserował Diunę oraz, wraz z Erikiem Rothem i Jonem Spaihtsem, napisał scenariusz na podstawie powieści Herberta.

"Pętla" - recenzja. Dlaczego takie filmy ogląda tak wiele ludzi?

Zwiastun i data premiery "Diuna"

Zgodnie z oczekiwaniami Warner Bros. pokazało zwiastun filmu i zapowiedziało, że film zadebiutuje 15 października 2021. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, który tym razem nie współpracował z Christopherem Nolanem nad ścieżką do najnowszego filmu reżysera "TENET". Już w zapowiedziach efekty pracy Zimmera brzmią imponująco, dlatego jestem ogromnie ciekaw, co przygotował wewnątrz filmu - nabrałem jeszcze większej ochoty na seans.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu