Mobile

Discovr Movies - wirtualna mapa świata filmów

KM
Kamil Mizera
7

Każdy, kto ogląda dużo filmów, w pewnym momencie dochodzi do takiego punktu, w którym ma problem ze znalezieniem czegoś nowego. W takich przypadkach z pomocą przychodzą zwykle różnego typu systemy rekomendacji, które na podstawie wybranych kryteriów próbują dobrać nam tytuły, które mogłyby nas zaint...

Każdy, kto ogląda dużo filmów, w pewnym momencie dochodzi do takiego punktu, w którym ma problem ze znalezieniem czegoś nowego. W takich przypadkach z pomocą przychodzą zwykle różnego typu systemy rekomendacji, które na podstawie wybranych kryteriów próbują dobrać nam tytuły, które mogłyby nas zainteresować. Dzisiaj chciałbym Wam zaproponować ciekawą aplikację, która stworzy dla Was wirtualną mapę filmów.

Discovr Movies to nieźle przygotowana aplikacja, która tworzy system powiązanych ze sobą filmów. Wystarczy, że wybierzemy tytuł, który nas interesuje albo, który znamy, a aplikacja wyświetli nam różne propozycje przedstawione w bardzo estetycznej formie.

 

Po wyświetleniu interesującego nas tytułu i powiązanych z nim filmów możemy kliknąć jeden raz na dany film, co wygeneruje nam kolejne propozycje, lub dwukrotnie i wtedy przejdziemy do menu z informacjami, w którym znajdziemy streszczenie, obsadę, recenzje, klipy pobrane z YouTube’a i linki do różnych stron, zarówno zajmujących się recenzowaniem filmów, jak i tych, na których możemy do danego filmu kupić dostęp.

Oprócz tego możemy dzielić się naszymi propozycjami przez Facebooka, Twittera lub maila i dodawać filmy do ulubionych. Discovr Movies ma również zakładkę pokazującą, co obecnie grane jest w kinach, ale to raczej nas nie zainteresuje, oraz rekomendacje twórców aplikacji.

 

Discovr Movies to bardzo dobrze przygotowana aplikacja, która w interaktywny i wygodny sposób przeprowadzi nas po świecie kina. Niestety mam spore zastrzeżenia, co do samego systemu rekomendacji. Bez wątpienia nie wyświetla on wszystkich możliwych rezultatów, choć to akurat zrozumiałe, bo gdyby nagle wokół jednego tytułu pokazało się 100 mu podobnych, to trudno byłoby coś wybrać, ale z drugiej strony niektóre powiązania wydają mi się mocno naciągane. Niemniej jednak udało mi się dzięki tej aplikacji znaleźć kilka propozycji filmów, których w życiu nie widziałem, więc swoją rolę aplikacja spełniła.

Aplikacja w tym momencie jest darmowa, ale raczej długo to nie potrwa, więc warto ją wypróbować już teraz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmiOSaplikacja