Polska

Digital Care: 60 tysięcy smartfonów nie wróciło cało z wakacji

Grzegorz Ułan
Digital Care: 60 tysięcy smartfonów nie wróciło cało z wakacji
5

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów i urlopów, a jednocześnie to czas, kiedy nasze urządzenia mobilne wystawione są na zwiększoną liczbę zagrożeń i ich uszkodzeń, zwłaszcza nad wodą. Według danych Digital Care, minione wakacje dotknęło je 60 tysięcy smartfonów.

Digital Care, to największy dostawca programów ochrony urządzeń mobilnych w Polsce, wszyscy nasi operatorzy infrastrukturalni - Orange, Play, Plus i T-Mobile, realizują we współpracy z nimi własne programy ochrony.

Ostatni raz Digital Care, dzielił się statystykami uszkodzeń po tegorocznej majówce, wtedy do naprawy zgłoszono 6 tysięcy smartfonów, w minione wakacje takich zgłoszeń odnotowali 10 razy więcej.

Maciej Ryszard Sierakowski, Key Account Director z Digital Care:

Nasze doświadczenie pokazuje, że fizyczna ochrona telefonu taka jak szkło ochronne czy etui, choć ważna, nadal nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. W czasach, gdy smartfony towarzyszą nam w niemal każdej sytuacji, musimy szukać innych, bardziej efektywnych form ochrony. Tu przychodzą z pomocą usługi serwisowe i ubezpieczenia, dzięki którym użytkownicy smartfonów nie muszą martwić się naprawą, gdy coś się stanie. Z danych Digital Care jasno wynika, że coraz większą popularnością cieszą się już nie tylko podstawowe produkty ochronne obejmujące wyświetlacz, ale też wprowadzane przez nas na rynek kompleksowe produkty, które zapewniają naprawę w razie dowolnego uszkodzenia, w tym popularnego w okresie wakacji zalania. Warto też pamiętać, iż koszt dobrego etui oraz szkła ochronnego to około 150 zł, podczas gdy ceny produktów ochronnych u operatorów zaczynają się już od kilku złotych miesięcznie.

Najczęściej do naprawy uszkodzone smartfony w czasie wakacji zgłaszali mieszkańcy Warszawy, Poznania, Łodzi, Krakowa, Gdańska i aglomeracji śląskiej. Spośród tych 60 tysięcy zgłoszeń najwięcej, bo 82% dotyczyło uszkodzenia wyświetlacza, 9% dotyczyło zalania, a kolejne 9% innych uszkodzeń.

Najdroższą naprawą była naprawa Samsunga Galaxy S10+, której łączny koszt wyniósł 3 102,25 zł.

Źródło: Digital Care.
Photo: AntonioGuillemF/Depositphotos.
Photo: mshch1/Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu