Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Developerzy naciskają Apple o wprowadzenie opcji odpowiedzi na komentarze do ich aplikacji

MK
Marcin Kamiński
9

Twórcy aplikacji oferowanych w sklepie App Store rozpoczynają swoje działania na rzecz wprowadzenia możliwości odpowiedzi na komentarze użytkowników. Chodzi o danie szansy twórcom programów na dyskusję z osobami pobierającymi ich dzieło, obecnie często dochodzi bowiem do naruszeń i nieczustych zagra...

Twórcy aplikacji oferowanych w sklepie App Store rozpoczynają swoje działania na rzecz wprowadzenia możliwości odpowiedzi na komentarze użytkowników. Chodzi o danie szansy twórcom programów na dyskusję z osobami pobierającymi ich dzieło, obecnie często dochodzi bowiem do naruszeń i nieczustych zagrań ze strony konkurujących ze sobą developerów. Nie jest wykluczone, że opcja odpowiedzi na komentarze do aplikacji pojawi się już w systemie iOS 6.

Przeglądając aplikacje dostępne do pobrania lub zakupienia w App Store z pewnością niejednokrotnie spoglądaliście na komentarze i oceny innych użytkowników. Wyrażona w gwiazdkach ocena oraz tekstowe opisy pozwalają często zdecydować, czy dany program wart jest pobrania na nasz telefon i wypróbowania. Jak narzekają jednak developerzy, obecnie system ocen i komentarzy działa bez kontroli i nie daje im szansy na obronę w przypadku nieuzasadnionych ataków.

Niestety w App Store często natrafimy na oceny i komentarze, które już na pierwszy rzut oka nie są uczciwe. Za przykład może posłużyć choćby komentarz „to najprawdopodobniej najlepsza aplikacją jakiej używałem” połączony z oceną zaledwie 3/5.

Twórcy aplikacji na platformę Apple mogą już pracować nad rozwiązaniem tego programu. Usprawniony ma zostać system oceny, a także dodana opcja odpowiedzi developerów na komentarze użytkowników. App Store ma stać się zatem miejscem wymiany opinii, a nie jednostronnych narzekań. Konwersacja pomiędzy twórcami i użytkownikami aplikacji może w prosty sposób prowadzić do poprawy drobnych błędów. Dlatego odpowiedzi na komentarze przez developerów mogą okazać się, obok integracji z Facebookiem, jedną z najistotniejszych zmian w systemie iOS 6.

Czy Waszym zdaniem opcja odpowiedzi na komentarze do aplikacji przez ich twórców byłaby przydatna?

Źródło grafiki: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

App Store