Gry

Destiny 2 za darmo - wszystko co trzeba wiedzieć

Artur Janczak
Destiny 2 za darmo - wszystko co trzeba wiedzieć
10

To bardzo ważny dzień dla studia Bungie i ich dzieła Destiny 2. Gra po dwóch latach od premiery przechodzi poważne zmiany. Jedną z nich jest przejście na model free-to-play, dzięki czemu każdy będzie mógł za darmo sprawdzić ten tytuł. Oprócz tego wersja PC przechodzi z platformy Battle.net do Steama. Nie można również zapomnieć o debiucie nowego dodatku, który będzie dostępny również od dziś. Warto więc zapoznać się, jak będzie wyglądało New Light dla nowych i starych graczy.

Destiny 2 za darmo dla wszystkich

New Light — bo tak teraz nazywa się podstawowa wersja gry — będzie dostępna zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation 4, a także Xbox One. Nie zabraknie również polskiej wersji językowej. Wszystko zostanie udostępnione o godzinie 19:00 naszego czasu, ale w momencie pisania tego tekstu występowały jeszcze problemy z serwerami. Sam deweloper podkreślił, że wszystko powinno działać płynnie i jak należy dopiero od 21:00. Warto więc wziąć to pod uwagę. Dla tych, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę mam kilka istotnych informacji.

  • Stworzone postaci będą posiadać 750 światła
  • Gra pozwoli na zdobycie nagród oraz rang sezonowych
  • Można będzie nabyć egzotyczne przedmioty, które były wydane w 1 roku od premiery Destiny 2
  • New Light zawiera takie kampanie jak: Czerwona Wojna, Klątwa Ozyrysa oraz Strategos
  • Gracze będą mieli dostęp do Kuźni Czarnej Zbrojowni, trybu Gambit Prime czy Menażerii
  • Wersja F2P pozwoli brać udział w Nocnych Szturmach z pierwszego roku, Gambicie oraz meczach prywatnych

Osoby, które wcześniej grały na PC przez Battle.net muszą koniecznie przejść proces transferu na Steam. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.bungie.net/7/en/Pcmove

To dopiero początek

Darmowa wersja to dopiero początek zabawy. Dzisiaj wieczorem pojawi się również nowy dodatek Destiny 2: Twierdza cieni, który zaoferuje lochy, najazd, egzotyczne przedmioty oraz Księżyc pełen różnych misji fabularnych. Poziom światła zostanie zwiększony do 960, zostaną dodane specjalne ataki kończące i wiele innych rzeczy. W ten sposób świat marki Bungie stanie się jeszcze większy i atrakcyjniejszy dla wszystkich odbiorców. Jestem bardzo ciekaw, jak to wszystko wyjdzie w praniu.

Deweloper staje się wydawcą swojej gry i w ten sposób ma pełną kontrolę nad tym, co się w niej znajdzie. Ludzie od dawna uważali, że nie wszystkie zmiany i rozszerzenia były na odpowiednim poziomie. Za jakiś czas będzie można to wszystko zweryfikować. To zupełnie nowy rozdział, który ma szansę jeszcze bardziej spopularyzować ten tytuł. Wszystko jednak w rękach twórców. Jeżeli napotkacie jakieś problemy, to warto sprawdzać konto Bungie Help na Twitterze, gdzie pojawiają się różne informacje dotyczące błędów z obecną wersją gry. Widzimy się w Wieży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu