Dell

Dell pozytywnie zaskoczył, począwszy od tańszych XPS, aż po Chromebooka klasy premium

AL
Albert Lewandowski
11

Dell jest prawdziwym potentatem. W dodatku ich oferta jest naprawdę ciekawa, a ostatnie nowości prosto z Berlina jedynie potwierdzają słuszność ich mocnej pozycji na rynku.

Na początek najlepsze, czyli Dell XPS 13

Seria XPS to flagowce w każdym calu i widać, że w nich płaci się głównie za znakomitą jakość. Wersja z trzynastocalowym ekranem doczekała się kilka zmian, a najważniejsza z punktu widzenia wielu klientów to niższa cena bazowej wersji. Otóż podstawowy model ma już Intel Core i3 zamiast Core i5, ale mówimy tu o układach z literką Y na końcu, tj. najbardziej energooszczędnych.

Oprócz i3 będą dostępne też i5 oraz i7 z rodziny Whiskey Lake, maksymalnie użytkownicy będą mieć tu 16 GB RAM, a wyświetlacz otrzyma rozdzielczość do Quad HD. Cieszyć może czas pracy dochodzący aż do 15 godzin na jednym ładowaniu.

Coś tańszego, ale zbliżonego do XPS – Dell Inspiron seria 7000


Najnowsza generacja Dell Inspiron 700 będzie dostępna z wyświetlaczami o przekątnych 13, 15 oraz 17 cali, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zmniejszono ramki wokół ekranu, zmieniono plastik na aluminium w obudowie. Nie brakuje także najnowszych układów Intel Core z serii Whiskey Lake. Nowości mogą mieć 8 lub 16 GB RAM, są wyposażone w port USB typu C z Power Delivery oraz wspierają asystentkę głosową, Amazon Alexę. Szkoda tylko, że ceny będą zbliżone do XPS-ów, choć wątpię, że to stanie na drodze do ich sukcesu. Mniejsze zmiany objęły biznesowe Vostro 14 i 15, w których po prostu pojawiły się układy Intel Core 8. generacji.

Budżetowo, choć z akcentem premium – Dell Inspiron Chromebook 14

Na koniec zostawiłem Chromebooka. Do tej pory producent nie przywiązywał do nich większej wagi, ale wraz z pojawieniem się nowej wersji systemu oraz wielu funkcji, uznano, że można bardziej zaangażować się w ten rynek. Zaprezentowany komputer dysponuje 14-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, który wspiera rysiki z technologią EMR, ma odczepianą klawiaturą, Intel Core i3-8130U z zintegrowaną grafiką HD Graphics 620, 4 GB RAM i 128 GB pamięci eMMC. Sugerowana cena wynosi 599 dolarów, czyli w przeliczeniu na naszą walutę około 2200 złotych.

Mimo że same nowości nie oferują nic ponadprzeciętnego, to zapowiadają się na atrakcyjne propozycje w swoich segmentach. Brakuje tu nieco magii, ale wątpię, że będzie to przeszkadzać akurat klientom Della.

źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: