Gry

Klasyk gatunku survival horror dostępny za darmo na Origin

KP
Kamil Pieczonka
4

Dead Space to gra, która na rynku pojawiła się już prawie 10 lat temu, ale jako prekursor gatunku nadal cieszy się sporym uznaniem wśród graczy. Świadczą o tym chociażby wysokie oceny na serwisie Metacrtic. Tym bardziej miło mi poinformować, że obecnie na platformie Origin można zgarnąć tę grę za darmo.

Dead Space w Origin On the House

Origin On the House (co można przetłumaczyć jako Origin na koszt firmy) to specjalna oferta, w ramach której EA co jakiś czas udostępnia za darmo gry lub dodatki do nich. Dzisiaj w ofercie pojawił się klasyk gatunku survival horror, czyli Dead Space, który w październiku będzie świętował 10 lat. Akcja ma miejsce w dalekiej przyszłości, nasz bohater, Isaac Clarke, będzie musiał zmierzyć się z hordami zombiaków. Nie są to jednak ludzie, ale różnego rodzaju formy obcych.

Do załogi statku USG Kellion dociera sygnał z prośbą o pomoc pochodzący z planetołamacza USG Ishimura. Statek rusza na ratunek, jednak na miejscu okazuje się, że cała załoga zginęła. Załoga Kellionu musi dowiedzieć się, co wydarzyło się na Ishimurze oraz wydostać się z piekła, które niedługo rozpęta się na pokładzie statku. (Wikipedia)

Sam tytuł nie jest może już najnowszy, ale jak na swoje lata oferował całkiem niezłą grafikę, a przy tym dysponuje świetną ścieżkę dźwiękową. Jeśli zatem macie ochotę na małą rozwałkę, to warto zalogować się na Origin i dorzucić Dead Space do swojej biblioteki gier. Możecie to zrobić przechodząc pod ten adres.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu