Mobile

Danfoss Link - ogrzewanie sterowane przez smartfona

Redakcja Antyweb
Danfoss Link - ogrzewanie sterowane przez smartfona
18

Idea „smart home” zyskuje na znaczeniu i popularności, nasze domy stają się coraz bardziej „inteligentne”. Dzięki tym zabiegom podnosimy komfort codziennego życia, oszczędzamy pieniądze i czas - powierzamy maszynom czynności, które kiedyś należały do naszych stałych obowiązków. Przykładem rozwiązania wpisującego się w ten trend jest system ogrzewania Danfoss Link.

Co, w wielkim skrócie, daje system Danfoss Link? Pozwala zaoszczędzić czas. Wystarczy raz zaprogramować ogrzewanie w domu, by nie musieć zaprzątać sobie tym głowy przez kolejne tygodnie.

Sterowniki ogrzewania nie są już nowością. Standardowo ustawia się temperaturę komfortu oraz temperaturę obniżenia, kiedy grzać nie chcemy. Produkt firmy Danfoss umożliwia to w bardziej rozbudowanej formie: określamy idealną temperaturę dla każdego pomieszczenia z osobna, przez co ustawienia są adekwatne do potrzeb wszystkich domowników.

Najciekawsze jest jednak to, że możemy sterować systemem przez aplikację w smartfonie, co jest innowacyjnym rozwiązaniem i ogromnym udogodnieniem. Dlaczego?

Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna. Danfoss proponuje przetestowanie demo. Oprócz samego ustawiania pożądanej temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna i określenia godzin grzania, można ustawiać harmonogramy na dłuższe odstępy czasu. Przydaje się to, kiedy na przykład wyjeżdżamy na urlop. Aplikacja jest pomocna także wtedy, kiedy nagle zmieniają się plany i musimy wrócić wcześniej. Potrzebujemy tylko połączenia z Internetem. Wystarczy kilka kliknięć i ogrzewanie w domu zaczyna działać, byśmy mieli pewność, że wracamy do idealnych dla nas warunków cieplnych.

Kupujemy zestaw startowy - co dalej? Instalacja Danfoss Link jest prosta, chociaż możemy też skorzystać z pomocy certyfikowanych instalatorów. System działa także z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym i wodnym. Przy grzejnikach z głowicami termostatycznymi instalujemy głowice Danfoss Link™ Connect. Producent dołącza także niezbędne adaptery, dzięki czemu termostaty Danfoss Link™ Connect są kompatybilne z najbardziej popularnymi zaworami. Komunikacja z panelem jest dwukierunkowa, tzn. każda modyfikacja temperatury na termostacie jest automatycznie przez niego odnotowywana. Rejestrujemy głowice w panelu centralnym, z którym także łączymy aplikację (dostępną na platformy iOS i Android).

Ciekawą opcją jest autoregulacja systemu, na przykład kiedy chcemy wywietrzyć dom. System bezproblemowo to odczytuje (dotyczy grzejników i termostatów Connect) i wyłącza się, by nie generować niepotrzebnych kosztów. Skoro już o kosztach mowa: Danfoss zapewnia, że korzystanie z systemu Link™ może obniżyć wydatki na ogrzewanie nawet do 30 proc. Cena podstawowego pakietu (panel centralny i 3 głowice do grzejników) zaczyna się od 1600 zł.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.

-

Materiał jest komercyjny i powstał we współpracy z firmą Danfoss

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMobile