Amazon

Czytnik Kindle Paperwhite III solidnie przeceniony! Jest nowa aplikacja!

Konrad Kozłowski
Czytnik Kindle Paperwhite III solidnie przeceniony! Jest nowa aplikacja!
2

Całkiem niedawno Amazon zaprezentował (nie)zupełnie nowy model czytnika Kindle. Zgrało się to z dziesięcioleciem premiery pierwszego Kinde'a, a jest to przecież doskonała okazja na solidną promocję i krok naprzód, dzięki nowej aplikacji mobilnej.

Nowy Oasis to spełnienie marzeń każdego czytelnika. Wobec pierwszej generacji tego czytnika miałem pewne zarzuty - kompletnie zdziwił mnie brak czujnika jasności, który uwielbiam w Kindle Voyage i nie dostaliśmy tego, na co czekaliśmy od dłuższego czasu, czyli wodoszczelności. Tym razem Amazon naprawił swoje błędy - nowy Kindle Oasis jest wodoszczelny, posiada czujnik jasności, wyposażono go w większy ekran, choć teraz metalowy tył urządzenia mniej mi się podoba od wcześniejszej, plastikowej wersji. Być może, gdy dostanę go w ręce i zobaczę na żywo, to zmienię zdanie.

Przeceniony Kindle Paperwhite III

Niestety, flagowy Kindle nie został jeszcze przeceniony - premiera dopiero 31 października - ale musiałem nad nim chwilę pozachwycać. Teraz wracamy do dania głównego, czyli przecenionego czytnika Kindle Paperwhite III. Cena została obniżona o około 21%, więc zamiast 139 euro zapłacimy za niego 109 euro. To wynosi około 470 złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wersję białą zamiast czarnej.

Niestety, do Polski nie jest wysyłana wersja z reklamami, której cena wynosi jedynie 89 euro. Jeśli jednak macie możliwość odbioru paczki wysłanej na niemiecki adres, to taki wybór może kazać się dla Was najlepszym wyjściem. Nie mam jednak wątpliwości, że to właśnie Kindle Paperwhite III jest w tej chwili najbardziej uniwersalnym czytnikiem w ofercie Amazonu. Przewaga nad klasycznym modelem Kindle (8) w postaci doświetlenia ekranu może wydawać się niewielka, ale bardzo szybko docenia się jej obecność, gdyż staje się przydatna nie tylko w kompletnych ciemnościach, ale innych, mało komfortowych warunkach pod względem oświetlenia.

Nowa aplikacja Kindle

Aplikacja Kindle zmieniała się wielokrotnie na przestrzeni lat, ale tym razem postawiono na kompletny redesign interfejsu. Ba, doczekaliśmy się nawet zupełnie nowej ikony, z której pozbyto się dopisku "Kindle". Wewnątrz znajdziemy kilka świetnych pomysłów, jak chociażby bardzo szybki dostęp do ostatnio czytanego tytułu, którego miniaturka okładki znajduje się w centrum dolnego paska nawigacyjnego. Ponadto, o wiele łatwiej można przełączać się teraz pomiędzy różnymi rodzajami materiałów na naszym koncie (książki, doumenty, wszystko, etc.). Cała aplikacja zyskała także ciemny motyw, który jest dobrą alternatywą dla zbyt jaskrawego zdaniem niektórych motywu jasnego.

To jednak nie wszystko, bo po zakupie usługi Goodreads Amazon stara się jak najlepiej zintegrować ją ze swoim ekosystemem. Widzimy to po aktualizacjach oprogramowania dla czytników, a teraz także po aplikacji mobilnej, wewnątrz której możemy śledzić aktywność innych użytkowników GoodReads, dodawać znajomych, oceniać książki i dodawać je do ulubionych.  Opisane zmiany dotyczą aplikacji na iOS, w przypadku Androida musimy na nie jeszcze chwilkę zaczekać. Czy któregoś dnia GoodReads zniknie jako odrębna i samodzielna usługa? Nie byłbym tym faktem wcale zdziwiony, ale raczej Amazon nie zdecyduje się na "zamknięcie" tak popularnego serwisu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu