Amazon

Nowy, wodoodporny Kindle Oasis 2 już do kupienia z dostawą do Polski!

Albert Lewandowski
7

Kindle od Amazon to prawdziwy synonim czytników ebooków. Dzisiaj zaprezentowano nowy model z tej doskonale znanej wszystkim rodziny produktów – nazywa się on Oasis 2 i legitymuje się wyświetlaczem o przekątnej 7 cali. Co tym razem zaproponowali Amerykanie dla fanów czytania?

Dobre to, co znane

Ekran ma wspomnianą już wielkość 7 cali i rozdzielczość 1680 x 1264 pikseli, zachowano współczynnik ppi na poziomie 300 oraz pozostano przy technologii Carta. Wyświetlacz dysponuje dwunastoma, podświetlający panel diodami. Oczywiście w ustawieniach będzie można wybrać automatyczne dostosowywanie jasności ekranu.

Podobnie jak w przypadku starszych modeli, również Kindle Oasis 2 cechuje się asymetrycznym kształtem, który moim zdaniem jest bardzo ergonomiczny. Po jednej stronie pojawią się oczywiście przyciski funkcyjne oraz pogrubiony fragment obudowy, ułatwiający chwyt urządzenia. Zaletą będzie również zastosowanie aluminium.

Postęp przede wszystkim

Kindle Oasis 2 zdecydowanie urósł w porównaniu do poprzednika. Jednocześnie zadbano o zmniejszenie ramek wokół wyświetlacza – wymiary nowości wynoszą dokładnie 159 x 141 x 3.4-8.3 mm. Do tego należy wspomnieć o stosunkowo niskiej wadze, wynoszącej 194 g. Gdyby tego było mało, Amazon zadbał o wodoodporność konstrukcji (IPx8), dzięki czemu czytnik ma wytrzymać zanurzenia w wodzie do 2 metrów na nie dłużej niż jedną godzinę.

Zamontowana bateria ma wystarczyć na 6 tygodni przy godzinie czytania dziennie, jasności ustawionej na poziomie 10, ale także przy wyłączonych modułach łączności. Jestem ciekaw, jak bardzo rezultat ten będzie różnił się w praktyce. Od strony oprogramowania, Amazon dodał opcje pozwalające m.in. powiększyć elementy interfejsu czy włączyć tryb nocny. W dodatku ponownie uświadczymy możliwości odsłuchania audiobooków. Będzie można tu korzystać z aplikacji Audible, ale niestety jedynym sposobem na słuchanie będzie sparowanie czytnika z słuchawkami lub głośnikiem przez Bluetooth.

Nie wszystko pięknie

W zestawie nie pojawi się niestety okładka. Ta będzie sprzedawana osobno, co po części wpłynęło na całkiem atrakcyjną cenę Kindle Oasis 2. Wodoodporna wersja z dodatkowym stojakiem, ustawianym w poprzek czytnika, jest już oczywiście dostępna. Warto wspomnieć, że pojawi się także wariant premium.

W sprzedaży będą dostępne różne warianty. Podstawowa wersja za 249,99 euro zaoferuje 8GB pamięci wbudowanej, za 279,99 otrzymamy już 32GB, natomiast najdroższa z 3G będzie kosztować 339,99 euro. Oasis z reklamami pozostaje tańszy o 20 euro. Aktualnie można zamówić już z dostawą do Polski nowego Kindle z francuskiego i brytyjskiego Amazonu:

Co sądzicie o Oasis 2? Jesteście zainteresowani jego zakupem?

źródło: Amazon przez Świat Czytników

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu