Felietony

Czym są Ultrabooki? [infografika]

Grzegorz Marczak
Czym są Ultrabooki? [infografika]
21

Jak już wcześnie zapowiadałem firma Intel przygotowała na naszą prośbę prostą infografikę pokazującą czym jest tak naprawdę nowa kategoria sprzętowa czyli Ultrabooki. Po testach Acera i Asusa wiele osób przesłało nam pytania o co tak naprawdę chodzi z tymi Ultrabookami, przecież już wcześniej były w...

Jak już wcześnie zapowiadałem firma Intel przygotowała na naszą prośbę prostą infografikę pokazującą czym jest tak naprawdę nowa kategoria sprzętowa czyli Ultrabooki. Po testach Acera i Asusa wiele osób przesłało nam pytania o co tak naprawdę chodzi z tymi Ultrabookami, przecież już wcześniej były w miarę "szczupłe" laptopy itp. Problem z definicją Ultrabooków pojawiał się też, w komentarzach na Antyweb.

Mam nadzieję, że ta prosta infografika odpowie na podstawowe pytanie odnośnie samej definicji oraz trzech faz rozwoju tej kategorii sprzętowej.

Warto zwrócić uwagę na plany na rok 2013 gdzie według inżynierów Intela kolejna generacja procesorów sprawi, że będziemy mogli korzystać z komputera kilka dni bez ładowania - uwierzę jak zobaczę. Teraz wszyscy producenci laptopów też głośno komunikują 5 czy 8 godzin pracy na bateriach, przy czym już nieco mniejszym drukiem jest napisane w jakich warunkach osiąga się takie rezultaty.

Kliknij aby powiększyć:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IntelinfografikaUltrabooki