Felietony

Czy nawet banki nie są przygotowane na ataki DDoS? Strona mBanku leży od ponad godziny

Grzegorz Ułan
Czy nawet banki nie są przygotowane na ataki DDoS? Strona mBanku leży od ponad godziny
48

Mam nadzieję, że to jednak nie atak, jak to ma miejsce od kilku dni w przypadku Allegro. Na profilu tego portalu aukcyjnego może już mówić o kryzysie na szeroką skalę. Wprawdzie Allegro uspokaja tam swoich użytkowników, jednak często ma to odwrotny skutek. Ostatnie posty poświęcone są planowanym r...


Mam nadzieję, że to jednak nie atak, jak to ma miejsce od kilku dni w przypadku Allegro. Na profilu tego portalu aukcyjnego może już mówić o kryzysie na szeroką skalę. Wprawdzie Allegro uspokaja tam swoich użytkowników, jednak często ma to odwrotny skutek. Ostatnie posty poświęcone są planowanym rekompensatom, a w komentarzach nic tylko złość tych, którym nadal nie działa sam serwis.

Dziś od wczesnych godzin porannych problemy z dostępem do serwisu mają klienci mBanku. Przed chwilą na ich profilu podano tylko informacje, że trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.

Nie trudno snuć domysły, że być może jednak sprawdzi się najczarniejszy scenariusz w kontekście ostatnich wydarzeń i ataków, jakich celem jest Allegro. Zwłaszcza, że komuś mogło się nie spodobać, zapowiedziane opłaty za karty debetowe. Oczywiście miejmy nadzieję, że w przypadku banku, który powinien być najbardziej przygotowany na takie ewentualności, taka sytuacja nie ma miejsca i wszystko za chwilę wróci do normy. Poinformujemy Was, jeśli dotrą do nas nowe wiadomości w tej sprawie.

Aktualizacja

Tak, jak słusznie wspominacie w komentarzach tutaj i na FB, nie działają wszystkie serwisy Grupy BRE, czyli oprócz mBanku - serwisy Multibanku i BRE Banku.

Aktualizacja - 10:30

Obecnie wszystkie serwisy Grupy BRE działają już normalnie. Czekamy jeszcze na oficjalny komunikat w sprawie przyczyn awarii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroawariambank