Biznes

Czy Integer właśnie poinformował, że jest na sprzedaż?

Grzegorz Marczak
Czy Integer właśnie poinformował, że jest na sprzedaż?
18

Dziś Integer ogłosił, iż rozważa opcję poszukiwania dla spółki inwestora strategicznego, dokonania aliansu strategicznego lub transakcji o innej strukturze. Tłumacząc to na język polski, z informacji wynika, że spółka rozważa sprzedaż lub połączenie z parterem, który wesprze ją finansowo.

Komunikat Integera

Na obecnym etapie przeprowadzania przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, w szczególności poszukiwanie dla emitenta inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak działań emitenta związanych z pozyskaniem inwestora, zawarciem aliansu lub dokonaniem transakcji" - napisano w komunikacie

Wraz z tym komunikatem zbiega się w czasie informacja od domu maklerskiego DM BOŚ:

DM BOŚ zdecydował się zakończyć wydawanie rekomendacji dla Integera z uwagi na sytuację w Spółce i ryzyko związane ze zdolnością spółki do odzyskania stabilnej rentowności działalności podstawowej.

Kłopoty Integera zaczęły się w momencie kiedy stracili kontrakt na obsługę przesyłek sądowych. W wyniku utraty kontraktu sądowego zredukowano liczbę oddziałów o 45%, był to spory cios dla spółki, którego efektem był ponad 20% spadek cen akcji na giełdzie.

Integer na giełdzie:

Kolejne tąpnięcie nastąpiło w momencie kiedy Integer sprzedał InPost Express oraz ogłosił iż wycofuje się całkowicie z przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce.

Tracą przychody i ponoszą jednocześnie olbrzymie koszty rozwoju (strata w 2015 roku wyniosła ok 41 milionów złotych) paczkomatów, firma podejmuje teraz zdecydowane kroki związane z ograniczeniem kosztów i poszukiwaniem tak zwanego partnera strategicznego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inpostintegerpaczkomaty