Biznes

Czy Integer właśnie poinformował, że jest na sprzedaż?

GM
Grzegorz Marczak
18

Dziś Integer ogłosił, iż rozważa opcję poszukiwania dla spółki inwestora strategicznego, dokonania aliansu strategicznego lub transakcji o innej strukturze. Tłumacząc to na język polski, z informacji wynika, że spółka rozważa sprzedaż lub połączenie z parterem, który wesprze ją finansowo.

Komunikat Integera

Na obecnym etapie przeprowadzania przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, w szczególności poszukiwanie dla emitenta inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak działań emitenta związanych z pozyskaniem inwestora, zawarciem aliansu lub dokonaniem transakcji" - napisano w komunikacie

Wraz z tym komunikatem zbiega się w czasie informacja od domu maklerskiego DM BOŚ:

DM BOŚ zdecydował się zakończyć wydawanie rekomendacji dla Integera z uwagi na sytuację w Spółce i ryzyko związane ze zdolnością spółki do odzyskania stabilnej rentowności działalności podstawowej.

Kłopoty Integera zaczęły się w momencie kiedy stracili kontrakt na obsługę przesyłek sądowych. W wyniku utraty kontraktu sądowego zredukowano liczbę oddziałów o 45%, był to spory cios dla spółki, którego efektem był ponad 20% spadek cen akcji na giełdzie.

Integer na giełdzie:

Kolejne tąpnięcie nastąpiło w momencie kiedy Integer sprzedał InPost Express oraz ogłosił iż wycofuje się całkowicie z przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce.

Tracą przychody i ponoszą jednocześnie olbrzymie koszty rozwoju (strata w 2015 roku wyniosła ok 41 milionów złotych) paczkomatów, firma podejmuje teraz zdecydowane kroki związane z ograniczeniem kosztów i poszukiwaniem tak zwanego partnera strategicznego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inpostintegerpaczkomaty