Felietony

Czy dial-up jeszcze żyje? Z usług wdzwanianego dostępu od AOL korzysta jeszcze 3,5 miliona osób!

Grzegorz Marczak
Czy dial-up jeszcze żyje? Z usług wdzwanianego dostępu od AOL korzysta jeszcze 3,5 miliona osób!
15

Na swoją drogą świetnym blogu splatf.com pojawiła się informacja wygrzebana z wyników finansowych AOL a dotycząca użytkowników korzystających z wdzwanianego internetu (dial-up). Ponoć firma ta ma nadal ponad 3,5 miliona subskrybentów płacących ponad 17 dolarów miesięcznie za dostęp do internetu prze...

Na swoją drogą świetnym blogu splatf.com pojawiła się informacja wygrzebana z wyników finansowych AOL a dotycząca użytkowników korzystających z wdzwanianego internetu (dial-up). Ponoć firma ta ma nadal ponad 3,5 miliona subskrybentów płacących ponad 17 dolarów miesięcznie za dostęp do internetu przez telefon. Część z nich może być nieświadoma, że jeszcze płaci za taką usługę ale generalnie liczba robi wrażenie. Warto nadmienić, że w latach 2001, 2002 z tej formy połączenia z internetem korzystało poprzez AOL ok 25 milionów osób - co zresztą widać na wykresie.Ciekawi mnie jak sytuacja z wdzwanianym internetem wygląda w Polsce. Czy ktoś jeszcze w ogóle oferuje takie usług? Kiedy to się skończyło? Myślałem, szczerze mówiąc że tego typu "internet" umarły już lata temu w momencie kiedy popularny stał się dostęp szerokopasmowy. A tutaj niespodzianka z kraju, który słynie z biznesu internetowego, zasięgów i dużej liczby mobilnych użytkowników.

Czasy kiedy korzystałem z internetu wdzwanianego kojarzą mi się z grą Diablo i dokładnie pamiętam te rachunki jakie później przychodziły za dialup TPSA. Tylko to było lata temu i od tamtej pory na dobre zapomniałem co znaczy modem w komputerze (nie mylić z modemem do mobilnego internetu) i sprawdzanie grup dyskusyjnych z włączonym pobieraniem tylko nagłówków (żeby oszczędzić na czasie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AOL