Gry

Czołgami po 360 tysięcy złotych!

Paweł Książek
Czołgami po 360 tysięcy złotych!
2

Sześć najlepszych zespołów, czołgi i pula nagród, wynosząca 90 000 euro. To może oznaczać jedno - finały pierwszej edycji pro ligi w World of Tanks, a w nich zespół Polaków - mousesports. Rywalizacja o duże pieniądze odbędzie się w najbliższy weekend w szwedzkim Jönköping. World of Tanks Pro Leag...

Sześć najlepszych zespołów, czołgi i pula nagród, wynosząca 90 000 euro. To może oznaczać jedno - finały pierwszej edycji pro ligi w World of Tanks, a w nich zespół Polaków - mousesports. Rywalizacja o duże pieniądze odbędzie się w najbliższy weekend w szwedzkim Jönköping.

World of Tanks Pro League to liga organizowana przez Electronic Sports League i WarGaming.net. Zmagania zostały podzielone na dwie fazy - zasadniczą oraz pucharową. Na starcie pierwszej z nich stanęło dwanaście zespołów, zaś do finałowej fazy awansowało sześć najlepszych drużyn. Wśród nich są Polacy z mousesports i Niemcy reprezentujący polską organizacją DragonBorns.net.

W finałach rozgrywanych w Szwecji podczas turnieju DreamHack 2013, formacje zmierzą się w drabince podwójnej eliminacji. Dwie najlepsze drużyny - Virtus.Pro i Team Dignitas - czekają już w półfinałach. Miejsca te zapewniły sobie świetną grą w pierwszej fazie, gdzie kolejno zajęły dwie pierwsze pozycje.

Polakom z mousesports udało się uplasować tuż za nimi, lecz o awans do najlepszej trójki powalczą razem z pozostałymi zespołami. Powalczą też o duże nagrody pieniężne. W pierwszym sezonie pro ligi, dla triumfatorów organizatorzy przewidzieli 45 000 euro, co daje nam 180 000 złotych (według 1 euro = 4 złote)! Kto nie chciałby dorobić sobie takiej sumki? No właśnie.

Siedmiu Polaków, reprezentujących niemiecki zespół wyjedzie do Szwecji, by walczyć o te pieniądze. Finałowe rozgrywki odbędą się 15 - 16 czerwca. Mecze najlepszych drużyn World of Tanks będzie można oglądać na specjalnie przygotowanym streamie. Ciekawostką jest, że za transmisję odpowiedzialna będzie ekipa ESL.TV Polska. To już kolejne zlecenie Polaków, realizowane na międzynarodowym turnieju. Oby tak dalej!

Tabela fazy zasadniczej

Warto dodać, że wśród 12 drużyn - oprócz mousesports - znalazły się także trzy inne zespoły z Polski: Evil Panda Squad, Lucky Kuraki i 1SBP Zawisza. Najbliżej awansu na LAN-owe finał byli ci pierwsi, lecz ostatecznie zajęli siódme miejsce, przegrywając gorszym bilansem rund. Dwie pozostałe drużyny uplasowały się na ostatnich pozycjach w tabeli.

Rozgrywki World of Tank cieszą się popularnością wśród starszych osób, niż np. fani League of Legends. W WoT można spotkać ludzi w wieku 30, czy 40 lat, co pokazuje, że e-sport jest dla wszystkich. Może warto jeszcze pomyśleć o rozpoczęciu gry w popularne "czołgi", patrząc na to, że w kolejnych sezonach pula nagród ma być jeszcze większa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

World of Tanks