Polska

Człowiek pomylił się. ipla została partnerem TVP w dziedzinie VoD

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Człowiek pomylił się. ipla została partnerem TVP w dziedzinie VoD
20

Blogerzy często pozwalają sobie na różne spekulacje i wróżby dotyczące poruszanych przez nich tematów. Nie inaczej jest ze mną. W ubiegłym tygodniu, we wpisie o współpracy TVP z iplex.pl dokonałem pewnej, jak się dzisiaj okazuje, błędnej analizy faktów i wydarzeń. Słowo się jednak rzekło i do błędu...

Blogerzy często pozwalają sobie na różne spekulacje i wróżby dotyczące poruszanych przez nich tematów. Nie inaczej jest ze mną. W ubiegłym tygodniu, we wpisie o współpracy TVP z iplex.pl dokonałem pewnej, jak się dzisiaj okazuje, błędnej analizy faktów i wydarzeń. Słowo się jednak rzekło i do błędu trzeba się przyznać. Choć pomyliłem się, błąd ten jest mi jak najbardziej na rękę. ipla nawiązuje bowiem współpracę z TVP, dla której będzie dystrybuować treści w ramach swojego serwisu. Sezon VoD trwa tymczasem w najlepsze.

Pozwolę sobie przytoczyć fragment wiadomości prasowej:

Telewizja Polska wybrała telewizję internetową ipla jako partnera do dystrybucji w internecie swoich programowych hitów z nowego sezonu. Widzowie mogą liczyć zarówno na archiwalne produkcje, jak i przedpremierowe odcinki seriali emitowanych tej jesieni na antenie TVP1 i TVP2.

TVP będzie więc dystrybuowała swoje treści na bieżąco przy użyciu ipli. Ktoś z Was zapyta jednak: a co z serwisem vod.tvp.pl? Z kolejnego fragmentu dowiadujemy się:

Jako nadawcy publicznemu zależy nam na tym, żeby widzowie mogli niemal bez ograniczeń korzystać z naszych produkcji. [...] Pierwszym krokiem będzie zniesienie opłat za większość materiałów odtwarzanych bezpośrednio na stronach Telewizji Polskiej. Od jesieni największe serialowe hity oraz większość programów znanych z anten Telewizji Polskiej można oglądać za darmo w serwisie vod.tvp.pl. Kolejne działania dotyczą rozwijania współpracy z największymi na rynku platformami vod.

Treści dostępne będą więc w trzech miejscach (zgodnie z moją obecną wiedzą), którymi będą: serwis VoD TVP, iplex.pl oraz ipla. Szeroka dystrybucja treści to na pewno dobry pomysł ze strony Telewizji Polskiej. W ten sposób zwiększa się bowiem potencjalne grono widzów.

Wiadomości prasowe rozesłane w ubiegłym tygodniu przez iplex.pl oraz dzisiejsza przez dział PR ipli, wskazują jednak na pewną zasadniczą różnicę w obu modelach współpracy. W przypadku iplex.pl nie wspomina się ani słowem o dystrybucji premierowych tytułów.

A co będzie można zobaczyć w nowej ofercie?

Na mocy umowy z TVP w telewizji internetowej ipla udostępnione zostaną najpopularniejsze seriale TVP, programy publicystyczne, rozrywkowe, programy dla dzieci. Wśród seriali znajdą się takie tytuły, jak: „Glina”, „Glina 2”, „Oficer”, „Oficerowie”, „Pitbull”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Trzeci oficer”, „Fałszerze – Powrót Sfory”, „Instynkt”, „Złotopolscy”, „Klan”, „Plebania”, „Czas honoru”, „Apetyt na życie”, „Sprawiedliwi”, „Bulionerzy”, „Apetyt na miłość”, „Ja wam pokażę!”, „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”.

Mam nadzieję, że pominięcie Rancza w powyższym fragmencie to tylko przeoczenie. Tytuły TVP pojawią się w ipli już jutro czyli 24 sierpnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TVPiplaPolskie VOD