Felietony

Często używasz kilku urządzeń jednocześnie? Nowa klawiatura od Logitecha może ułatwić Ci pracę

Marcin Kamiński
Często używasz kilku urządzeń jednocześnie? Nowa klawiatura od Logitecha może ułatwić Ci pracę
19

Obsługa komputera, tabletu i smartfona w jednym momencie jest bardzo uciążliwa. Osobom, które często są w podobnym natłoku urządzeń wokół siebie, pracę znacząco ułatwić może nowy model klawiatury od firmy Logitech - K810. Działająca bezprzewodowo dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth klawiatura...

Obsługa komputera, tabletu i smartfona w jednym momencie jest bardzo uciążliwa. Osobom, które często są w podobnym natłoku urządzeń wokół siebie, pracę znacząco ułatwić może nowy model klawiatury od firmy Logitech - K810. Działająca bezprzewodowo dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth klawiatura może komunikować się aż z trzema urządzeniami jednocześnie – dzięki temu za pomocą jednego przycisku możemy przełączać się pomiędzy obsługą komputera, tabletu czy telefonu.

Klawiatura, mimo iż jest wynalazkiem bardzo starym, po dziś dzień służy za podstawowe urządzenie do wprowadzania tekstu na komputerach. Mimo leciwego wieku klawiatury samej w sobie, producenci stale pracują nad nowymi rozwiązaniami i sposobami, aby zaskoczyć klientów. Takiego zadania podjęła się firma Logitech, wprowadzając do sprzedaży nowy model klawiatury bezprzewodowej – K810. Pod tym mało charakterystycznym symbolem kryje się klawiatura, która z powodzeniem posłuży najbardziej zapracowanym użytkownikom komputerów, a to dzięki możliwości podłączenia jej aż do trzech urządzeń jednocześnie. Oznacza to, z użyciem Bluetootha możemy z powodzeniem za pomocą jednej klawiatury obsługiwać komputer stacjonarny, laptopa, tablet lub telefon. Aby przełączyć się pomiędzy tymi urządzeniami wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na klawiaturze – i gotowe!

Logitech K810 posiada również kilka innych ciekawych funkcji, które przypadną osobom spędzającym także mniej czasu przed ekranem komputera. Urządzenie samodzielnie uruchamia podświetlenie przycisków w momencie wykrycia ruchu naszych palców nad powierzchnią klawiatury. To jednak nie wszystko, siła podświetlenia zostanie bowiem dopasowana do panujących w otoczeniu warunków oświetleniowych. Takie rozwiązanie znane jest już choćby z telefonów i wydaje się być bardzo trafione również w przypadku tradycyjnej klawiatury.

Wbudowane w klawiaturę baterie starczają na 10 dni nieustannej pracy, a aluminiowa obudowa dodaje całości atrakcyjnego wyglądu. Nie bez znaczenia pozostaje także waga klawiatury, wynosząca zaledwie 350 gram. Klawiatura Logitech K810 współpracuje z Windows 8 oraz komputerami Mac, a także z urządzeniami mobilnymi takimi jak iPad, iPhone oraz wyposażonymi w system operacyjny Android 3.0.

Sprzedaż w Europie rozpocznie się w listopadzie, a cenę sugerowaną ustalono na poziomie 99 dolarów. Pozycja ta, mimo dosyć wysokiej ceny, z pewnością jest warta rozważenia. Model K810 udowadnia, że nawet w świecie klawiatur nadal można pokazać coś nowego i znacząco ułatwiającego codzienną pracę z komputerem i innymi urządzeniami mobilnymi - szczególnie, gdy z poziomu jednej klawiatury chcemy wprowadzić tekst w kilku urządzeniach bez konieczności jej podłączania za każdym razem na nowo. Czyżby dobra propozycja na świąteczny prezent?

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu