5

Czekaliśmy na to 4 lata. Deus Ex powraca

Może i Deus Ex: Human Revolution nie przewrócił branży gier do góry nogami. Ale na nowo rozkochał graczy w w swoim uniwersum przypominając chwile spędzone z Deus Ex i Deus Ex: Invisible War. Czekaliśmy 4 lata, ale wreszcie jest. Tworzona jest kontynuacja Buntu Ludzkości, nazywać się będzie Deus Ex: Mankind Divided. Adam Jensen, bohater ostatniej […]

Może i Deus Ex: Human Revolution nie przewrócił branży gier do góry nogami. Ale na nowo rozkochał graczy w w swoim uniwersum przypominając chwile spędzone z Deus Ex i Deus Ex: Invisible War. Czekaliśmy 4 lata, ale wreszcie jest. Tworzona jest kontynuacja Buntu Ludzkości, nazywać się będzie Deus Ex: Mankind Divided.

Adam Jensen, bohater ostatniej części gry to ciekawa postać. Jest agentem ufundowanej przez Interpol grupy specjalnej. To gość, w którego chciałby się wcielić każdy miłośnik ponurego science-fiction, gdzie granica między człowiekiem a maszyną niebezpiecznie się zaciera. Wszczepiane w ciało gadżety pozwalają mu na skradanie się, efektywniejszą walkę czy chociażby wpływanie na rozmówców. To oczywiście nie wszystko – tarcza na pewno przyda się w starciach z przeciwnikami, a dzięki możliwości hakowania urządzeń na odległość Jensen będzie mógł pozostać niewykryty. Podobały Wam się technologiczne zabawki z Human Revolution? W Mankind Divided będzie ich jeszcze więcej, a to oznacza też więcej zabawy.

Deus Ex: Mankind Divided

Najnowsza gra z uniwersum Deus Ex nie ma jeszcze daty premiery. Wiemy natomiast, że akcja będzie mieć miejsce dwa lata po wydarzeniach z Human Revolution – wypada więc znać tamtą pozycję, choć niestety wybór dokonany pod koniec ostatniej gry nie będzie mieć znaczenia. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Eidos Montreal, a jej wydaniem zajmie się ponownie Square Enix. Mankind Divided trafi na PC, Xboksy One i PlayStation 4.

Deus Ex: Mankind Divided

Z ciekawostek – informacje o grze wyciekły kilka dni przed zaplanowanym przez Square Enix oficjalnym ogłoszeniem. Z tej okazji swoją notkę przyspieszył też Game Informer. Deus Ex: Mankind Divided pojawi się na okładce majowego numeru pisma. Co więcej, przez cały miesiąc Game Informer będzie nas karmić zdobytymi na wyłączność materiałami dotyczącymi gry.

Deus Ex: Mankind Divided

Sam nie wiem czego nie mogę się bardziej doczekać – gry czy nowej ścieżki dźwiękowej. Nie jestem typem gracza, który słucha oficjalnych OST przy każdej możliwej okazji. Ale muzyka z Human Revolution jest jednym z moich ulubionych growych albumów. Trzymam mocno kciuki by przy najnowszej odsłonie ten aspekt dopracowano przynajmniej tak samo dobrze.

Pojawił się również pierwszy zwiastun gry:

grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło