Gry

Czekaliśmy na to 4 lata. Deus Ex powraca

Paweł Winiarski
Czekaliśmy na to 4 lata. Deus Ex powraca
5

Może i Deus Ex: Human Revolution nie przewrócił branży gier do góry nogami. Ale na nowo rozkochał graczy w w swoim uniwersum przypominając chwile spędzone z Deus Ex i Deus Ex: Invisible War. Czekaliśmy 4 lata, ale wreszcie jest. Tworzona jest kontynuacja Buntu Ludzkości, nazywać się będzie Deus Ex:...

Może i Deus Ex: Human Revolution nie przewrócił branży gier do góry nogami. Ale na nowo rozkochał graczy w w swoim uniwersum przypominając chwile spędzone z Deus Ex i Deus Ex: Invisible War. Czekaliśmy 4 lata, ale wreszcie jest. Tworzona jest kontynuacja Buntu Ludzkości, nazywać się będzie Deus Ex: Mankind Divided.

Adam Jensen, bohater ostatniej części gry to ciekawa postać. Jest agentem ufundowanej przez Interpol grupy specjalnej. To gość, w którego chciałby się wcielić każdy miłośnik ponurego science-fiction, gdzie granica między człowiekiem a maszyną niebezpiecznie się zaciera. Wszczepiane w ciało gadżety pozwalają mu na skradanie się, efektywniejszą walkę czy chociażby wpływanie na rozmówców. To oczywiście nie wszystko - tarcza na pewno przyda się w starciach z przeciwnikami, a dzięki możliwości hakowania urządzeń na odległość Jensen będzie mógł pozostać niewykryty. Podobały Wam się technologiczne zabawki z Human Revolution? W Mankind Divided będzie ich jeszcze więcej, a to oznacza też więcej zabawy.

Najnowsza gra z uniwersum Deus Ex nie ma jeszcze daty premiery. Wiemy natomiast, że akcja będzie mieć miejsce dwa lata po wydarzeniach z Human Revolution - wypada więc znać tamtą pozycję, choć niestety wybór dokonany pod koniec ostatniej gry nie będzie mieć znaczenia. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Eidos Montreal, a jej wydaniem zajmie się ponownie Square Enix. Mankind Divided trafi na PC, Xboksy One i PlayStation 4.

Z ciekawostek - informacje o grze wyciekły kilka dni przed zaplanowanym przez Square Enix oficjalnym ogłoszeniem. Z tej okazji swoją notkę przyspieszył też Game Informer. Deus Ex: Mankind Divided pojawi się na okładce majowego numeru pisma. Co więcej, przez cały miesiąc Game Informer będzie nas karmić zdobytymi na wyłączność materiałami dotyczącymi gry.

Sam nie wiem czego nie mogę się bardziej doczekać - gry czy nowej ścieżki dźwiękowej. Nie jestem typem gracza, który słucha oficjalnych OST przy każdej możliwej okazji. Ale muzyka z Human Revolution jest jednym z moich ulubionych growych albumów. Trzymam mocno kciuki by przy najnowszej odsłonie ten aspekt dopracowano przynajmniej tak samo dobrze.

Pojawił się również pierwszy zwiastun gry:

https://www.youtube.com/watch?v=q2kd7F3YFz8&feature=youtu.be

grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu