Gry

Jeżeli kupować Cyberpunk 2077 to tylko używkę. Taniej o ponad 100 zł

Krzysztof Rojek
Jeżeli kupować Cyberpunk 2077 to tylko używkę. Taniej o ponad 100 zł
23

Allegro i OLX zapełniają się ofertami odkupienia używanych konsolowych wersji gry CyberPunk 2077. Grę można dostać o ponad 100 zł taniej niż w sklepie.

Kwestie związane z Cyberpunkiem 2077 rozgrzewają entuzjastów gier na całym świecie. Długo wyczekiwana premiera i rozdmuchany do granic możliwości marketing sprawiły w połączeniu z tym, w jaki sposób gra wygląda i działa na premierę na wielu sprzętach sprawiły, że dziś ciężko o dobrą prasą zarówno dla CD Projekt RED jak i dla ich produktu. Oczywiście zdania wśród konsumentów są podzielone. Niektórzy bronią produkcji, niektórzy natomiast nie zostawiają na niej suchej nitki. W naszym kraju raczej pobłażliwie podchodzi się do tematu, co widać chociażby po komentarzach pod oświadczeniami na CD Projekt RED oraz różnicy pomiędzy światowymi i polskimi ocenami gry na PC. Dziś jednak chciałbym skupić się na czymś nieco innym, a mianowicie na tym, jak na działanie Cyberpunka 2077 reagują gracze konsolowi. Twórcy bowiem zapowiedzieli, że ci mogą zwrócić grę do miejsca w którym ją kupili, a w razie problemów - kontaktować się z przedstawicielami firmy. Nie wszyscy jednak wierzą w te zapewnienia, ponieważ serwisy takie jak Allegro czy OLX zapełniają się używanymi grami. Co ciekawe - można wśród nich znaleźć bardzo tanie egzemplarze.

Używane gry Cyberpunk 2077 o ponad 150 zł taniej

Z racji na to, że rynek "używek" w wersji PC to margines, skupię się tu na wydaniach konsolowych. A tutaj, jeżeli ktoś tylko nieco poszuka, może znaleźć najnowszą produkcję REDów w zaskakująco niskich cenach. Poszukiwania zacznijmy od wersji na Playstation. Już na starcie "atakuje" nas oferta o 80 zł tańsza niż pełna cena gry (270 zł).

Najwięcej ofert na OLX waha się pomiędzy 180 a 200 zł.

Wystarczy poszukać dosłownie chwilę, by zlokalizować z obniżką o ponad 100 zł. W tym wypadku oferta była tak dobra, że ktoś kupił grę zanim zdążyłem zrobić screenshota.

A jak sprawy mają się na Allegro? Tu jest jeszcze bardziej kolorowo dla kogoś, kto chce kupić używanego Cyberpunka na PS. Oczywiście większość ofert to około 180-190 zł, ale również trafiają się perełki. Ot chociażby przez Allegro Lokalnie trwa licytacja, która obecnie sięga 106 zł.

Jeżeli kogoś nie interesuje udział w aukcji, i chciałby po prostu kupić grę, wystarczy, że dorzuci do tego 3 zł.

A co, jeżeli jesteśmy posiadaczem Xboxa? Tutaj również możemy znaleźć CyberPunka 2077 w bardzo atrakcyjnych cenach. Na OLX jest kilka ofert, dzięki którym grę możemy kupić za prawie 100 zł mniej (w tym nawet rzekomo zafoliowane egzemplarze).

Na Allegro natomiast masowo sprzedawane są konta z grą. U jednego sprzedawcy zarejestrowanego w Tibilisi takie konto kupiło już 46 osób. Teoretycznie jest to już niezgodne z regulaminem Allegro.

Oczywiście, jak zawsze przy korzystaniu z rynku wtórnego trzeba liczyć się z tym, że duża część z tych ofert może okazać się oszustwami, w których sprzedawcy chcą wykorzystać falę popularności gry do tego, by nieco zarobić. Jednak, jeżeli dokładnie się przyjrzymy, zauważymy, że są tam też oferty od zwykłych ludzi, którzy po prostu chcą odzyskać część wydanych pieniędzy. Czy to znaczy, że

Nie wszyscy wierzą w akcję zwrotów zorganizowaną przez CD Projekt RED?

Jak już wspomniałem,  po premierze gry, gdy wyszło, jak Cyberpunk 2077 działa na konsolach starej generacji, wiele osób domagało się od CD Projektu uregulowania sytuacji. I tak też firma zrobiła, wypuszczając do sieci specjalne oświadczenie, w którym zachęca graczy do dania produkcji jeszcze jednej szansy, ale też dając im możliwość zwrotu gry. Na ile jednak była to rzeczywista "akcja", a na ile PR'owa zagrywka? No cóż, ciężko powiedzieć. Faktem jest natomiast, że chociażby przy wydaniach cyfrowych zarówno Sony jak i Microsoft nie mają jakichkolwiek ustaleń z CD Projektem odnośnie akcji refundacyjnej i wszystko ma przebiegać zgodnie z polityką tych sklepów. Oznacza to, że jeżeli nie spełniamy wymagań (bo np. uruchomiliśmy grę i nieco w nią pograliśmy), nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy. Dlatego też wnioski graczy są masowo odrzucane. Nie wiem, jak wygląda to w przypadku prób zwrotu odpakowanej gry do sklepu stacjonarnego, ale podejrzewam, że dosyć podobnie. Nic więc dziwnego, że osoby, które kupiły grę na konsolę starszej generacji i nie do końca ufają, że gra kiedykolwiek będzie taka, jak obiecywał CD Projekt RED, chcą odzyskać z tego chociaż część pieniędzy.

Jeżeli wiec chcecie kupić konsolową wersję gry, możecie spróbować zapolować na egzemplarze z rynku wtórnego. Patrząc jednak, jak taka wersja Cyberpunk 2077 działa, nie wiem, czy jest sens.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu