Gry

Cyberpunk 2077 opóźniony przez fatalne działanie na obecnej generacji konsol?

Kamil Świtalski
Cyberpunk 2077 opóźniony przez fatalne działanie na obecnej generacji konsol?
60

O tym że premiera Cyberpunka przełożona została na wrzesień wiedzą już chyba wszyscy. Teraz głównym tematem stały się jednak powody takiej decyzji.

Opóźnienie Cyberpunk 2077 aż do jesieni to temat o którym wciąż się dyskutuje. Mimo że już wcześniej było sporo przesłanek ku temu, że możemy spodziewać się takich ruchów ze strony CD Projekt Red, dopiero po właściwym ogłoszeniu ruszyła lawina dodatkowych plotek, domysłów i potwierdzonych wiadomości (z zaufanych źródeł, rzecz jasna) które mają tłumaczyć powód takiej decyzji firmy. Z ostatniej rozmowy Borysa Nieśpielaka z Remigiuszem Maciaszkiem pada z ust tego pierwszego informacja, że powodem przesunięcia miałoby być... fatalne działanie gry na konsolach obecnej generacji.

Zobacz też: Dlaczego warto czekać na Cyberpunk 2077? Wszystko o nowej polskiej grze

Cyberpunk 2077: pomiędzy generacjami

W rozmowie padają słowa dotyczące problemów z działaniem, które wyjątkowo dotkliwe mają być na pierwszym wariancie Xboxa One. Stąd też decyzja o przesunięciu premiery, by mieć dodatkowy czas na optymalizację. Ale o ile to wersja z Xbox One ma działać najgorzej, to Cyberpunk 2077 rzekomo w ogóle średnio radzi sobie na konsolach obecnej generacji. Szczerze? Kompletnie mnie to nie dziwi — patrząc na grę od dawna zakładam, ze to produkt który warto będzie poznać na PlayStation 5 i Xbox Series X. Bo zdziwię się dopiero wtedy, kiedy okaże się, że wersja Cyberpunka 2077 na kolejną generację konsol nie powstanie.

Jestem niezwykle ciekawy jak ta historia się zakończy — i czy w przyszłości poznamy oficjalnie zakulisowe sprawki CDP. Bo teraz nie jest to w interesie nikogo, ale za kilka lat (kiedy, miejmy nadzieję, gra okaże się sukcesem) można będzie powrócić do tematu i opowiedzieć co nieco na temat procesu produkcji i napotykanych trudności. Sam mocno trzymam kciuki za ekipę harującą nad grą — oby przełożyło się to na światowy sukces! Presja jest ogromna, wymagania kosmiczne, poprzeczka postawiona wyjątkowo wysoko...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu