Gry

Aktualizacja 1.2 do Cyberpunk 2077 opóźniona przez atak hakerski na CDPR

Kamil Świtalski
20

Dla większości raczej nie będzie to wielkim zaskoczeniem, ale tym razem już oficjalnie wiadomo, że patch 1.2 nie trafi do graczy wcześniej niż w drugiej połowie marca.

Na aktualizację do Cyberpunk 2077 zaczekamy dłużej, niż zakładano

Na początku lutego świat obiegły wieści o hakerskim ataku na CD Projekt RED. Cała sytuacja nie trwała długo, ale było sporo emocji i od pierwszych minut po oficjalnej wiadomości od CDPR pojawiły się w sieci ironiczne wypowiedzi że to świetna wymówka by dłużej łatać grę. No i cóż — dla nikogo chyba nie będzie specjalnym zaskoczeniem wieść, że faktycznie aktualizacja gry się przeciągnie.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 PC – najgorsze oceny są od tych, którzy prawie w grę nie grali

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie — pierwotnie planowano wypuścić dużą łatkę wcześniej, ale wszystko oddala się co najmniej do drugiej połowy marca. Patch 1.2 miał zadbać o poprawki związane z napotykanymi przez graczy błędami, co ma wpłynąć na lepszą jakość gry całego doświadczenia. Nie padają dokładne daty, wiadomo tylko tyle, że ma pojawić się w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Pełna treść opublikowanego komunikatu:

Pomimo dołożenia wszelkich starań, aby Aktualizacja 1.2 ukazała się zgodnie z przedstawionym przez nas harmonogramem, niestety nie jest to aktualnie możliwe. Niedawny cyberatak na infrastrukturę IT naszego studia, jak również skala samej aktualizacji sprawiają, że będziemy potrzebowali nieco więcej czasu.

W porównaniu do wydanych wcześniej łatek, wymiar poprawek i usprawnień, których wprowadzenie zaplanowaliśmy w ramach Aktualizacji 1.2, jest znacznie większy. Jednocześnie chcemy, by efekt naszej pracy nad aktualizacją był przez Was w pełni odczuwalny. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu jej wydania na drugą połowę marca.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to informacja, na którą czekaliście. Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy. W miarę postępów będziemy przekazywać Wam kolejne informacje.

Dziękujemy Wam za cierpliwość i wsparcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu