Artykuł sponsorowany

Siedź w domu i oglądaj seriale. Ale najpierw pomyśl o dobrym VPN

Tomasz Popielarczyk
Siedź w domu i oglądaj seriale. Ale najpierw pomyśl o dobrym VPN
90

Internet nigdy wcześniej nie przeżywał takiego oblężenia jak w czasach koronawirusa. Jedni dostawcy radzą sobie z tym lepiej inni gorzej. Niezależnie jednak od tego z usług jakiego operatora korzystamy powinniśmy mieć na uwadze kwestie swojej prywatności i bezpieczeństwa. Jednym z najlepszych sposobów na to jest zaopatrzenie się w dostęp do solidnej usługi VPN.

Zamknięci w domach używamy internetu na niewyobrażalną do tej pory skalę. Pracownicy biurowi łączą się z firmowymi sieciami i usługami, przesyłając poufne pliki i newralgiczne dane. Uczniowie i nauczyciele z lepszym lub gorszym skutkiem stosują metody e-learningu, próbując realizować program nauczania z użyciem narzędzi do wideokonferencji i im podobnych. Wszyscy jednak bez wyjątku po godzinach oddajemy się internetowym rozrywkom, jak filmy i seriale czy gry online.

Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa dobry VPN? Przeogromną. VPN jest jak bezpieczny, szczelny tunel, przez który przesyłane są zaszyfrowane dane między naszym komputerem a serwerem VPN, a potem ten komunikuje nas z usługami i serwisami, z których korzystamy. Nikt nie ma dostępu do tych danych, nie może nas podglądać i śledzić. Nikt włącznie z dostawcą internetu, z którego usług korzystamy.

A to nie wszystko, bo VPN to również możliwość zmiany swojej wirtualnej lokalizacji. Strony www, aplikacje i usługi mogą nas widzieć np. jako mieszkańca USA, co jest szczególnie korzystne w sytuacji, gdy chcemy korzystać z rozwiązań z różnych powodów niedostępnych w naszym kraju. Zresztą z tego też powodu VPN-y cieszą się tak dużą popularnością w Chinach.

Jakiego VPN-a wybrać?

To ważne, żeby wybrać dobrego VPN-a. My dziś chcemy Wam polecić CyberGhost VPN. To pochodzący z Rumunii serwis działający już od ponad 16 lat z 36 mln użytkowników i dobrą renomą. Poświadcza to m.in. niespełna 9,5 tys. w zdecydowanej większości pozytywnych recenzji na Trustpilot.

CyberGhost VPN to ponad 6,5 tys. serwerów rozlokowanych w 90 krajach. Każdy zapewnia bezpieczne szyfrowanie 256-bitowym protokołem AES. Firma działa zgodnie z polityką BEZ REJESTRÓW, a więc żadne dane dotyczące aktywności użytkowników nie są nigdzie zapisywane. Firma nie współpracuje też z żadnymi krajowymi rządami, a od 2011 publikuje wszystkie wnioski ze strony organów ścigania o udostępnienie danych użytkowników. Wszystkie te informacje są dostępne w regularnie publikowanym raporcie transparentności na stronie CyberGhost VPN.

Użytkownicy mogą CyberGhost VPN korzystać z usługi bez żadnych limitów w przepustowości i ograniczeń. Co szczególnie istotne - w tym samym momencie możemy podłączyć aż 7 urządzeń. Jedna subskrypcja pozwoli zatem zabezpieczyć całą rodzinę albo małe biuro. Do dyspozycji oddano nam wtyczki do przeglądarek (Chrome, Firefox) aplikacje na komputery (Windows, macOS, Linux), smartfony i tablety (Android, iOS), a także na platformy TV (Apple TV, Amazon Fire TV, Android TV), telewizory (Samsung i LG), a nawet konsole (PS4, Xbox One). CyberGhost VPN może być nawet aktywowany na niektórych routerach. Możemy podłączyć pod VPN praktycznie wszystko, co stoi w naszym domu.

Równie istotny jest fakt, że korzystając z CyberGhost VPNmamy dostęp do pomocy technicznej przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. A jeżeli to ciągle niewystarczające i usługa nie przypadnie nam do gustu, możemy w ciągu 45 dni z niej zrezygnować i otrzymać zwrot pieniędzy. Proste.

CyberGhost VPN w praktyce

Instalacja aplikacji klienckiej jest banalnie prosta niezależnie od platformy (my prezentujemy wersję dla Windows). Program został zaprojektowany w taki sposób, aby również osoby nietechniczne mogły wykorzystać pełnię jego możliwości.

Podstawowy interfejs jest wywoływany po kliknięciu w ikonkę w zasobniku systemowym. Możemy tutaj za pomocą jednego przycisku połączyć się z ulokowanym najbliżej serwerem i zacząć bezpiecznie, prywatnie korzystać z sieci.

Jeżeli jednak chcemy więcej, klikamy żółtą strzałkę, która rozwinie nam pełny interfejs z listą dostępnych serwerów, informacjami o ich obciążeniu oraz możliwością dodawania do ulubionych. Jeżeli zatem łączymy się regularnie tylko z kilkoma, za pomocą programu w prosty sposób zbudujemy sobie z nich podręczną listę.

W programie mamy też osobne ekrany z listą serwerów zaprojektowanych pod kątem streamowania lub pobierania plików z torrentów. Możemy tutaj też skonfigurować parametry połączenia:

  • aktywować blokadę nachalnych reklam, wyskakujących okienek i reklam wideo,
  • Zablokować strony www zidentyfikowane jako złośliwe i niebezpieczne
  • Zablokować skrypty śledzące naszą aktywność online
  • Wymusić połączenia HTTPS na stronach internetowych
  • Aktywować kompresję danych, co szczególnie docenią osoby używające internetu mobilnego i liczące każdy pobrany megabajt.

CyberGhostmoże też automatycznie włączać się wraz z systemem i inicjować połączenie po uruchomieniu wskazanych aplikacji. Możemy też dostosować działanie VPN-a do używanych przez nas sieci WiFi i określić strony www, na których VPN ma pozostać nieaktywny. Całość jest naprawdę elastyczna i konfigurowalna.

Jakie korzyści daje VPN?

Po co jednak to wszystko? Co nam daje używanie VPN-a? Część cech tego rozwiązania wymieniałem już wcześniej - prywatność, bezpieczeństwo, blokowanie reklam. Ale VPN otwiera przed nam ogrom zupełnie nowych możliwości.

Odblokowanie pełnej zawartości Netfliksa

Nie od dziś wiadomo, że amerykański Netflix posiada najbogatszą bazę filmów i seriali. Jest ona o ok. 20 proc. większa od tej, którą oddano nam do dyspozycji w Polsce. Poza tym, w USA często niektóre produkcje pojawiają wcześniej niż w innych wersjach regionalnych. Jeżeli zatem zależy nam na tym, żeby uzyskać do nich dostęp VPN jest najlepszym rozwiązaniem. Co dzięki niemu możemy zobaczyć? Możliwości jest sporo. Fani seriali medycznych mają do dyspozycji wszystkie 15 sezonów Grey’s Anatomy, a jeżeli szukamy lekkiej komedii o relacjach damsko-męskich, doskonałym wyborem może być New Girl.

Amerykański Netflix to w ogromnej mierze duża oferta świetnych seriali wyprodukowanych przez telewizję Fox, ale znajdziemy tam też kilka tytułów z innych wytwórni, które z różnych powodów zniknęły z polskiego Netfliksa. Przykładem niech będzie tutaj np. kultowy Dexter - serial o seryjnym mordercy, który na co dzień jest nieco ciapowatym patologiem w lokalnej policji.

Dostęp do gier, usług i serwisów niedostępnych w Polsce

Netflix to oczywiście nie wszystko. W Polsce dalej nie możemy używać Disney+, na którym premierę miał m.in. rewelacyjny Mandalorian. To samo dotyczy innych usług - uruchomionego niedawno HBO MAX, ESPN, Hulu, ShowTime i wielu pozostałych. VPN rozwiązuje ten problem.

Doskonałym przykładem na to, jak fajnie to działa jest strona stacji The CW, która produkuje m.in. seriale Flash, Super Girl i Batwoman. Możemy na niej bezpłatnie i bez rejestracji oglądać najnowsze odcinki. Bez VPN-a nie byłoby to możliwe.

Zresztą nie tylko ominiemy w ten sposób blokady regionalne dotyczące filmów i seriali. Za pomocą VPN-a możemy też skorzystać z serwisu DC Universe, w którym znajdziemy ogromną kolekcję komiksów osadzonych w uniwersum DC, a także mnóstwo innych treści (w tym również filmy, seriale i animacje) z nim powiązanych.

Anonimowość

To mocno się wiąże z tym, o czym już pisałem wyżej. VPN to najlepszy sposób na zapewnienie sobie anonimowości w sieci. Oczywiście - zawsze znajdzie się sposób, aby do nas dotrzeć - szczególnie, jeżeli złamiemy prawo. Ale przecież dziś przede wszystkim chcemy być anonimowi dla firm serwujących reklamy, śledzących każdy nasz ruch w sieci i zbierających dane, w oparciu o które tworzone są nasze profile. Stąd już prosta droga do manipulowania naszymi wyborami zakupowymi i, o zgrozo, nie tylko!

Promocja dla czytelników Antyweba

We współpracy z CyberGhost VPN mamy dla Was specjalną promocję, w ramach której otrzymujecie dodatkowe bezpłatne 6 miesięcy przy zakupie rocznej subskrypcji. W rezultacie miesiąc używania CyberGhost VPN kosztuje Was zatem jedynie 2,75 euro (ok. 13 zł). Z promocji możecie skorzystać, klikając w TEN LINK.

-

Materiał powstał we współpracy z marką CyberGhost VPN

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu