Świat

CrunchPad w listopadzie za 400 USD - czy ma szansę?

Grzegorz Marczak
CrunchPad w listopadzie za 400 USD - czy ma szansę?
15

Według businessinsider.com Crunchpad czyli tablet Arringtona będzie dostępny na rynku w okolicach listopada 2009 w cenie 400 dolarów. Niestety pojawiły się też inne informacje, które chyba wcześniej przegapiłem. Otóż CrunchPad nie będzie miał żadnej przestrzeni dyskowej (oprócz tego co jest niezbęd...

Według businessinsider.com Crunchpad czyli tablet Arringtona będzie dostępny na rynku w okolicach listopada 2009 w cenie 400 dolarów. Niestety pojawiły się też inne informacje, które chyba wcześniej przegapiłem. Otóż CrunchPad nie będzie miał żadnej przestrzeni dyskowej (oprócz tego co jest niezbędne na system operacyjny i kilka dodatków do przeglądarki) - a co właściwie gorsze nie będzie miał żadnego złącza pozwalającego podłączyć zewnętrzny dysk czy kartę pamięci.

Minimalizm Arringtona może się podobać, natomiast zapowiedz tableta od Apple może wielu potencjalnych konsumentów powstrzymać od zakupu Crunchpada. Trudno nawet porównywać skalę działalności Techcrunch z Apple, tak samo więc trudno będzie mówić w tym przypadku o konkurencji. Apple to moim zdaniem mistrzowie marketingu wśród firm IT, którzy będą potrafili sprzedać swoje urządzenie nawet jeśli będzie kosztować tysiąc dolarów.

Pytanie czy znajdzie się na rynku miejsce również na Crunchpad? Moim zdaniem tak. Z tego samego powodu dla którego netbooki weszły tak dynamicznie na rynek czyli ceny. Wprawdzie CrunchPad będzie funkcjonalnie ograniczony (czy też mówiąc inaczej będzie to tylko urządzenie do korzystania z internetu) to jednak właśnie to może być jego główną zaletą.

Tablet czy CrunchPad mają być urządzeniami dodatkowymi, jakby dopełnieniem domowego sprzętu komputerowego. Urządzaniem do przeglądania internetu w łóżku i szybkiego sprawdzenia poczty. Czy warto więc będzie wydać na nie 1000 dolarów mają alternatywę w cenie 400 dolarów?

Jako gadżeciarz z pewnością w przyszłości zakupie jakiegoś tableta – gdybym jednak teraz miał wybierać szukał bym urządzanie efektywnego cenowo. Mają super drogiego Macbooka (bo nadal uważam, że cena tego sprzętu w Polsce jest chora) nie potrzebuję super drogiego tableta. Mi wystarczył by większy ekran dotykowy, system pozwalający odtwarzać filmy i przeglądać strony internetowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleCrunchPad