Płatności i bankowość

Zupełnie nowe konto w ofercie Credit Agricole - „Konto dla Ciebie” z BLIK-iem i Express Elixir

GU
Grzegorz Ułan
5

To już 5 bank w Polsce, który upraszcza swoją ofertę kont osobistych, udostępniając nowe „Konto dla Ciebie”. Dodatkowo, klienci którzy zdecydują się założyć nowe konto lub przejść z poprzedniej oferty uzyskają dostęp do nowych opcji płatności - BLIK i Express Elixir.

Dla przypomnienia wspomnę o podobnej rewolucji w ofercie kont osobistych w innych bankach, które wcześniej zdecydowały się na taki krok. Zaczął Bank Zachodni WBK z ofertą Konto Jakie Chcę, po nim Alior Bank i Konto Jakże Osobiste, Getin Bank Konto Proste Zasady oraz Konto Przekorzystne od Bank Pekao.

Wszystkie te banki w nowej ofercie zastosowały różne warunki, po spełnieniu których klienci powyżej 26 roku życia mogą korzystać z konta bez opłat, a wariant konta dla klientów do 26 roku życia jest bezpłatny bezwarunkowo

W BZ WBK jest próg ilościowy – 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu albo kwotowy 500 zł na transakcje w miesiącu, po których nie ponosimy kosztów korzystania z karty debetowej. Bankomaty własne bezpłatne, obce 5 zł, chyba że wykupimy abonament za 7 zł na wszystkie darmowe.

Alior Bank ma z kolei darmowe prowadzenia konta w przypadku wpływu minimum 1500 zł w miesiącu oraz darmową kartę przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł w miesiącu.

W Getin Banku wystarczy tylko jedna transakcja kartą lub BLIKIEM w miesiącu, by otrzymać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce, prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej oraz darmowe przelewy internetowe.

Natomiast w Banku Pekao klienci muszą zapewnić comiesięczne wpływy na konto w wysokości minimum 500 zł, do tego muszą wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową lub poprzez aplikację PeoPay. Po spełnieniu tych warunków, korzystanie z konta czy karty będzie bezpłatne, podobnie jak wszystkie wypłaty z bankomatów własnych banku oraz dwie wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w kraju i za granicą.

Jak jest w Credit Agricole w przypadku konta Konto dla Ciebie? Credit Agricole rozdzielił ofertę na cztery kategorie - konto podstawowe dla klientów powyżej 27 roku życia, konto dla Klientów VIP a także konta dla młodzieży (18-27 lat) i nastolatków 13-18 lat).

W opcji dla młodzieży i nastolatków wystarczy jedna płatność BLIK-iem lub kartą w miesiącu, by korzystać z bezpłatnego prowadzenia konta, karty debetowej, wypłat ze wszystkich bankomatów oraz przelewów Elixir przez internet i aplikację mobilną. Starsi klienci muszą dodatkowo zasilić konto kwotą 1000 zł, co miesiąc, a w przypadku konta VIP 10 tysięcy zł lub posiadanie na swoim rachunku kwoty minimum 200 tysięcy zł.

Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu Credit Agricole:

Jesteśmy bankiem, do którego klienci najczęściej przenoszą swoje konta, co potwierdzają dane Krajowej Izby Rozliczeniowej. Niezależne badania Millward Brown pokazują z kolei, że jesteśmy najlepszym bankiem w rekomendacjach klientów. To zobowiązuje. Uważnie wsłuchujemy się w to, co mówią klienci. Nowa oferta jest precyzyjną odpowiedzią na ich potrzeby i oczekiwania, dlatego proponujemy znacznie więcej niż standardowe na rynku cztery zera. Klientom owszem zależy na niskich opłatach za prowadzenie rachunku, coraz częściej jednak zwracają uwagę na to, jak szerokie możliwości otwiera przed nimi konto oraz jak atrakcyjne są promocje. Konto dla Ciebie skonstruowaliśmy biorąc pod uwagę właśnie te trzy różne elementy.

Co więcej oprócz tych czterech zer? Karta debetowa jest jednocześnie kartą wielowalutową, którą można płacić na całym świecie w złotówkach, dolarach, funtach lub euro bez kosztów przewalutowania. Dodatkową funkcjonalnością udostępnioną wraz z nowym Kontem dla Ciebie są przelewy natychmiastowe Express Eliksir i płatności Blik. Klienci, którzy zdecydują się na przeniesienie kota z innego banku mogą liczyć natomiast na premię w wysokości 200 zł, a opłacanie z nowego konta rachunków za media premiowane jest zwrotem na konto kwoty 300 zł w skali roku. Oferta nowego konta dostępna jest od dziś we wszystkich kanałach sprzedaży Credit Agricole.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu