Płatności i bankowość

Poczta Polska wdrożyła szybki przelew na dowolne konto bankowe. Środki na koncie w kilka sekund

Grzegorz Ułan
Poczta Polska wdrożyła szybki przelew na dowolne konto bankowe. Środki na koncie w kilka sekund
Reklama

Do tej pory Poczta Polska umożliwiała takie szybkie przelewy z wpłaty w okienku, ale tylko na linii placówka —> placówka. Czyli, osoba przekazująca pewną kwotę pieniędzy wpłaca je w jednej placówce PP, a osoba odbierająca może ją odebrać w ciągu kilku minut w dowolnej innej placówce w kraju. Teraz Poczta Polska udostępnia nową usługę Wpłata Ekspres.

Różnica pomiędzy poprzednią, a nową usługą jest taka, że w przypadku Wpłata Ekspres, wpłacamy na konto bankowe odbiorcy, więc ten nie musi wychodzić z domu i czekać na pieniądze w placówce pocztowej. Tak dokonana wpłata powinna pojawić się na koncie odbiorcy w kilka sekund.

Reklama

Członek zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel:

Zgodnie ze strategią, Poczta Polska rozwija swoje usługi finansowe. Na rynku wpłat gotówkowych działają głównie banki oraz pozabankowe punkty przyjmowania opłat. Co ważne, usługi te są realizowane na następny dzień roboczy po dniu przyjęcia wpłaty. Klienci mogą korzystać wyłącznie z oferty banków z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Banki nie udostępniają takiej usługi w swoich oddziałach w formie gotówkowej, dlatego Poczta Polska dostrzegając lukę na rynku, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę właśnie o taki produkt. Poczta Polska chcąc się rozwijać i spełniać oczekiwania swoich klientów, stale poszerza swoją ofertę. Biznes pocztowy to nie tylko okienko, listonosz i list, ale także różnorodne usługi, zarówno pocztowe, jak i finansowe.

Z nowej usługi można skorzystać we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w kraju. Maksymalna kwota wpłaty to 5 tysięcy złotych, można ją zrealizować gotówką, karta płatniczą lub BLIK-iem. O statusie realizacji wpłaty powiadomieni zostaniemy SMS-em. Z usługi Wpłata Ekspres możemy skorzystać od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni świątecznych i w godzinach dostępności banków.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama