Moje przemyślenia

Counter-Strike: Source na Linuksa już dostępne

Grzegorz Ułan
10

Zaledwie w przeciągu miesiąca od ukazania się aplikacji Steam na Linuksa pojawiło się już mnóstwo pozycji w tym sklepie, w które można grać na tej platformie systemowej. Jednak wielu użytkowników nadal z niecierpliwością czeka na swoje kultowe pozycje, niedostępne do tej pory w ich ulubionym syste...


Zaledwie w przeciągu miesiąca od ukazania się aplikacji Steam na Linuksa pojawiło się już mnóstwo pozycji w tym sklepie, w które można grać na tej platformie systemowej. Jednak wielu użytkowników nadal z niecierpliwością czeka na swoje kultowe pozycje, niedostępne do tej pory w ich ulubionym systemie.

Należy do nich na pewno seria Counter-Strike. Pod koniec stycznia udostępniona została pierwsza z pozycji, czyli Counter Strike 1.6, a dziś zawitała kolejna cześć - Counter-Strike: Source. Można też przypuszczać, że niedługo pojawi się najnowsze CS:GO. Na tę chwilę, nie widać tej gry w sklepie do pobrania w kategorii Linux, ale już w bazie aplikacji Steam naniesiono odpowiednie zmiany.

Fanów tej serii, będących użytkownikami Linuksa, na pewno ucieszy ta wiadomość i pozwoli już powoli pozbywać się powszechnej opinii o braku gier na Linuksa. Mam też nadzieję na co raz szybsze zwiększanie się popularności tego systemu, hamowanej do tej pory przez tą ważną dla niektórych użytkowników kwestię. No i czekamy na kolejne kultowe pozycje:).

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

linuxUbuntuValvesteamlinuks