Komputery

Corsair przekonuje, że sprzęt dla graczy nie musi mieć kabli. Musi mieć LED-y!

MS
Mateusz Stach
7

Amerykański producent postawił na CES 2018 na bezprzewodowe akcesoria dla graczy. Obok klawiatury mechanicznej i myszy są to lapboard i podkładka pod mysz z funkcję ładowania. W Las Vegas pojawiły się też nowe obudowy, zasilacze i chłodzenie wodne.

Ceniony producent podzespołów i akcesoriów Corsair wprowadził do sprzedaży cały zestaw bezprzewodowy dla graczy. Obejmuje on klawiaturę mechaniczną K63, lapboard K63 oraz dwie myszki – Dark Core RGB i Dark Core RGB SE. Niedługo dołączy do nich w sklepach podkładka gamingowa MM1000 Qi Wireless Charging. Jak sama nazwa wskazuje, będzie ona również bezprzewodową ładowarką dla myszy. Producent nazwał swoją nowo zaprezentowaną na CES 2018 technologię „Unplug and Play”.

Bezprzewodowe akcesoria Corsair dla graczy

Bezprzewodowa klawiatura K63 otrzymała nagrodę CES 2018 Innovation Award. Użyto w niej mechanicznych przełączników Cherry MX Red.

Za natychmiastową reakcję K63 na komendy użytkownika odpowiada technologia 1ms, 2.4GHz lub Bluetooth 4.2.Nowy sprzęt Corsair zapewnia do 75 godzin nieprzerwanej i bezprzewodowej rozgrywki, 100% anti-ghosting, NKRO, obsługę makr oraz programowalne klawisze. 128-bitowe szyfrowani AES chroni sygnał podczas korzystania z klawiatury. Ma też ona konfigurowalne, niebieskie podświetlenie, brak jej zbędnego graczom bloku numerycznego i waży niecałe 3kg.

Niewielkie wymiary klawiatury świetnie sprawdzają się w K63 w wersji Lapboard, tworząc bezprzewodową alternatywę do grania w salonie. K63 Wireless Gaming Lapboard to lekka obudowa wyposażona w poduszką z pianką zapamiętującą kształty. Mieści się tu obok klawiatury pełnowymiarowa, wymienna podkładka pod mysz.

Dark Core RGB to najnowsza, bezprzewodowa myszka gamingowa, która podobnie jak klawiatura K63, oferuje trzy tryby komunikacji: 1ms 2.4GHz, Bluetooth 4.2 lub standardowy kabel USB. Mysz ma profilowany kształt i wymienne elementy pozwalające dopasować ją do preferencji gracza. Trójstrefowe podświetlenie RGB jest w pełni konfigurowalne dzięki oprogramowaniu Corsair Utility Engine i może być synchronizowane z innymi urządzeniami Corsair. Dark Core RGB gwarantuje do 24 godzin nieprzerwanej gry, sensor PixArt PMW3367 o rozdzielczości do 16 000 DPI oraz 9 programowalnych przycisków z przełącznikami Omron. Myszka będzie dostępna także w wersji SE, która dodaje obsługę bezprzewodowego ładowania w technologii Qi.

By to zadziałało, należy zaopatrzyć się jeszcze w podkładkę MM1000 Qi. Potrafi ona ładować również kompatybilne smartfony i akcesoria. MM1000 została wyposażona w antypoślizgowy, gumowany i utwardzany spód, dodatkowy port USB 3.0 oraz wyświetlacz LED wskazujący użytkownikowi poziom baterii ładowanego urządzenia.

Nowe podzespoły Corsair

Wśród produktów przedstawionych przez amerykańskiego producenta znajdują się też podzespoły PC, m.in. zasilacz AX1600i, chłodzenia wodne Hydro H150i PRO i Hydro 115i PRO oraz obudowa Carbide SPEC OMEGA.

Nowy zasilacz Corsair AX1600i wykorzystuje wysokiej jakości tranzystory stworzone z azotku galu (GaN). Dodatkowo, materiał zastosowany w konstrukcji sprzętu pozwala na zmniejszenie wymiarów skrzynki do zaledwie 200 mm. AX1600i oferuje maksymalnie 1600W stabilnej mocy z gwarancją wydajności 80 PLUS Titanium.

Chłodzenie wodne z serii Hydro cieszy się dużą popularnością. Na CES 2018 Corsair zaprezentował nowe wersje flagowych produktów – H150i PRO i H115i PRO. Posiadają one podświetlenie RGB na aluminiowej osłonie pompy oraz ciche wentylatory z serii Corsair ML. Do wyboru mamy radiatory o długości 36 i 24 cm. Corsair wprowadza też funkcję wstrzymania wiatraków, gdy procesor ich nie potrzebuje. Półpasywna konstrukcja przekłada się na wyższą kuturę pracy komputera.

Uzupełnieniem podzespołów pokazanych przez Corsair w Las Vegas jest obudowa PC typu mid-tower z panelem bocznym ze szkła hartowanego Carbide SPEC OMEGA. Jej asymetryczna konstrukcja ma ciekawy wygląd. Pozwalają jej sięwyróżnić także zintegrowana listwa świetlna LED oraz 120-milimetrowe wentylatory z podświetleniem LED. Wnętrze SPEC OMEGA umożliwia zainstalowanie chłodzenia procesora o długości 360 mm oraz przemyślane ułożenie kabli. Nowa obudowa Corsair jest dostępna w kolorach czerwonym, czarnym i białym.

Podświetlenie LED jest cechą wspólną niemal wszystkich nowych produktów pokazanych przez Corsair na CES 2018. Nie znaczy to jednak, że jest ono w nich najważniejsze. Wysokiej jakości akcesoria umożliwiają rozgrywkę bez kabli, a nowe podzespoły kuszą do zmiany prezencji naszego komputera.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu