Startups

Cooks.pl - co masz w lodówce?

Grzegorz Marczak
Cooks.pl - co masz w lodówce?
25

Jakiś czas temu opisywałem na blogu stronę comamzjesc.pl. Serwis ten miał dawać możliwość znalezienia przepisów kulinarnych na podstawie tego co aktualnie mamy w lodówce. Nowo powstały cooks.pl ma oferować użytkownikom podobne możliwości. Dodatkowo w serwisie tym możemy dodawać również własne pr...

Jakiś czas temu opisywałem na blogu stronę comamzjesc.pl. Serwis ten miał dawać możliwość znalezienia przepisów kulinarnych na podstawie tego co aktualnie mamy w lodówce.

Nowo powstały cooks.pl ma oferować użytkownikom podobne możliwości. Dodatkowo w serwisie tym możemy dodawać również własne przepisy, dodawać przepisy do naszej listy ulubionych potraw itp. Jeśli chodzi o główną funkcjonalność cooks.pl czyli sugerowanie potraw na bazie wybranych składników, to tutaj podejście autorów jest nieco inne niż przy comamzjesc.pl. Mamy bowiem dość mocno ograniczoną liczbę produktów, na podstawie których system proponuje nam potrawy.Jak wypadł Cooks.pl w testach? W niektórych przypadkach bardzo słabo. Dla składników : kurczak, cebula, ziemniaki, ser żółty, majonez,musztarda, otrzymałem poniższe wyniki : (zaznaczę, że nie zaznaczyłem żadnego produktu z kategorii "ryby i owoce morza")

1) wariacja na temat faszerowania jajek
2) Śledzie z czosnkiem
3) Sałatka śledziowa
4) Sałatka z cebulką i ogórkiem
5) Sałatka z tuńczyka

Przy innym doborze składników Cooks.pl działa czasami nieco lepiej, natomiast nie jestem w stanie stwierdzić od czego to "czasami" zależy. Zauważyłem natomiast, że jeśli poda się za dużą ilość produktów (np. 2 rodzaje mięs) to aplikacja również sobie z tym nie radzi i proponuje nam możliwie najprostsze dania nie uwzględniając pełnego składu podanych produktów.

Cooks.pl to kolejny dowód na to, że proste szukanie w przepisach kulinarnych nie działa. Natomiast zaprzęgnięcie bardziej złożonych metod wyszukiwani oraz oczywiście semantyki może się nigdy nie zwrócić. Wydaje mi się, że nadal lepszym sposobem na znalezienie potrawy jest skorzystanie z jednego z wielu serwisów kulinarnych, gdzie bazę informacji przeszukuje się podając główny składnik potrawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup