Startups

magicznapoczta.pl - wypiszą i wyślą za ciebie świąteczne kartki

Grzegorz Marczak
magicznapoczta.pl - wypiszą i wyślą za ciebie świąteczne kartki
17

Listy, kartki z życzenia na urodzin czy na święta to obyczaj powoli odchodzący w niepamięć. Szkoda bo mimo wszystko jest to moim zdaniem coś więcej niż sms czy kartka świąteczna w mailu od znajomych z życzeniami spokojnych świąt. Stare obyczaje w nowej formie pomagają kultywować różnego rodzaju ser...

Listy, kartki z życzenia na urodzin czy na święta to obyczaj powoli odchodzący w niepamięć. Szkoda bo mimo wszystko jest to moim zdaniem coś więcej niż sms czy kartka świąteczna w mailu od znajomych z życzeniami spokojnych świąt. Stare obyczaje w nowej formie pomagają kultywować różnego rodzaju serwisy internetowe. Jeden z nich właśnie się narodził - nazywa się magicznapoczta.pl. Miejsce to tworzone jest przez studentów prowadzących firmę w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Warszawie.

Dzięki magicznapoczta.pl możemy więc wysłać znajomym tradycyjną kartkę, którą otrzymają pocztą. Nasze życzenia mogą być na niej wydrukowane lub (uwaga!) wypisane ręcznie. Kosz wysłania kartki z życzeniami waha się od 5 do 7 PLN za sztukę - nie doszukałem się jednak informacji czy jest to cena za ręcznie wypisaną kartkę czy też za kartkę z wydrukowanym tekstem.Serwis właśnie wystartował i z tego co widać kartki to tylko jedna z możliwości jakie będzie w przyszłości oferował. W planach jest bowiem uruchomienie tak e-kartek, wysyłki prezentów i kwiatów. Jeśli chodzi o tę ostatnią pozycję to do tej pory mam złe doświadczenia z wysyłaniem kwiatów zamawianych przez internet. Kiedyś wymyśliłem sobie zrobić żonce niespodziankę i wysłałem jej kwiat wraz z bombonierką przez serwis pocztakwiatowa.pl. Niestety mało bystry kurier pomyli adres i zamiast zadzwonić do mnie na telefon komórkowy zadzwonił do mojej żonki i zapytał się jak ma trafić pod wskazany numer bo ma kwiaty do doręczenia. Jednym słowem spartoli całą niespodziankę.

Wracając jednak do magicznapoczta.pl, o ile sam pomysł na wysyłanie ręcznie wypisanych kartek może się podobać o tyle sam serwis w obecnej chwili nie robi zbyt dobrego wrażenia. Oferta przedstawiona na stronie jest bardzo szeroka ale większość opcji jest niedostępna. Wybór kartek świątecznych jest bardzo skromny bo jest ich zaledwie 12. Nie ma też jasnej informacji o cenach i terminach realizacji. No i czas uruchomienia serwisu. Rozumiem, że autorzy koniecznie chcieli zdążyć przed świętami - chyba jednak się nie udało. Mam duże wątpliwości czy zamówione dzisiaj kartki dojdą do odbiorcy przed świętami (przecież to polska poczta).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup