Felietony

Startup Fest - Agora robi konkurs dla startupów!

Grzegorz Marczak
Startup Fest - Agora robi konkurs dla startupów!
10

Mamy chyba do czynienia z głodem na dobre startupy. Jeden konkurs się kończy a już zaczyna się następny. Tym razem za szukanie dobrych startupów zabrała się Agora ogłaszając konkurs Startup Fest. Na chwilę obecną na stronie imprezy jest jeszcze zaślepka ale przedstawię wam ogólne założenia konkursu....

Mamy chyba do czynienia z głodem na dobre startupy. Jeden konkurs się kończy a już zaczyna się następny. Tym razem za szukanie dobrych startupów zabrała się Agora ogłaszając konkurs Startup Fest. Na chwilę obecną na stronie imprezy jest jeszcze zaślepka ale przedstawię wam ogólne założenia konkursu.

Startup Fest ma to być dwudniowy przegląd najlepszych polskich startupów. Podczas głównej imprezy zaprezentują się autorzy najciekawszych pomysłów na biznes w branży internetowej, wyłonieni przez jury na podstawie wcześniejszych zgłoszeń. Zgłoszenia na imprezę będzie można wysyłać od 1 sierpnia do 30 września 2010 a finał zaplanowany jest na 11-12 października.

Podczas Startup Fest Każdy uczestnik konkursu (ten który przejdzie eliminacje) będzie mógł skonsultować swój projekt z gronem tzw. mentorów (to dość niefortunna nazwa w moim odczuciu), składającym się z przedstawicieli różnych podmiotów z branży internetowej. Głównym punktem programu będą prezentacje uczestniczących w konkursie startupów przed zgromadzoną publicznością, jury składającym się z mentorów i inwestorami.

Konstrukcja konkursu przypomina więc nam nieco spotkanie z serii Seedcamp i moim zdaniem to dobrze. Miałem przyjemność brać udział w warszawskiej edycji seedcampu (która notabene odbywała się w budynku gazety) jako mentor i muszę przyznać, że było to bardzo ciekawe doświadczenie, mam nadzieję że również dla startupów.

Jeśli chodzi o nagrodę to dla zwycięzcy przewidziane jest 50 tysięcy złotych i kampania reklamowa o wartości 100 tysięcy złotych realizowana prawdopodobnie przez AdTaily (są to moje przypuszczenia). Nie wiem natomiast czy i jakie zwycięzca konkursu będzie miał zobowiązania wobec inwestora - chodzi mi na przykład o drobny udział w firmie, tak jak chyba ma to miejsce w przypadku zwycięzców Seecampu.

Oficjalne informacje na stronie Startup Fest mają pojawić się 15 lipca i wtedy pewnie będzie już wszystko wiadomo.

Ps. Z góry trzeba założyć, że nie jest to konkurs dla tych co chcą przed każdą rozmową na temat własnego pomysłu NDA podpisywać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu