Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Remastery Commandos 2 i Praetorians. Fantastyczne gry wkrótce powrócą w nowej formie!

Kamil Świtalski
3

Seria Commandos to klasyka gatunku, która bardzo dobrze zniosła próbę czasu. Ale po co wracać do klasyki, skoro po latach doczekaliśmy się jej delikatnie odświeżonej odsłony? Zapowiedziane remastery Commandos 2 i Praetorians wyglądają świetnie - a ich premiera już niebawem!

Przez lata o konsoli do gier mogłem tylko pomarzyć, na szczęście komputery zawsze były gdzieś w pobliżu. Najpierw Amiga, później już PC. A granie na PC przed laty miało nieco inny smak niż obecnie.  Wychodziły na nie zupełnie inne gry niż na konsole, co... miało swoje mocne strony. Każda ze stron miała sobie co nieco do pozazdroszczenia, a seria Commandos zawsze stanowiła mocną kartę przetargową. To doskonałe strategie czasu rzeczywistego, które wciągały na długie godziny. Już wkrótce kultowi Commandos 2: Men of Courage oraz inna gra późniejsza gra Pyro Studios, Praetorians, doczekają się odświeżonej wersji!

Zobacz też: Uruchom Windows 95 i zagraj w Commandosa w przeglądarce

Commandos 2: Men of Courage i Praetorians w nowej odsłonie. Czym chcą nas zaskoczyć twórcy?

Remastery to prawdziwa plaga w ostatnich latach, ale... tak naprawdę chyba nie mamy specjalnych powodów do narzekań. Bo najczęściej takie powroty serwowane są tytułom wyjątkowo lubianym. Commandos 2 z pewnością się do tego zbioru zaliczają, Praetorians — mimo że odrobinę nowsi i może nad Wisłą mniej popularni — też. Odświeżone wersje obu gier doczekają się nie tylko ulepszonego samouczka, nowego silnika i nowych opcji sterowania, ale także grafiki podbitej do standardów HD oraz kilku drobnych usprawnień. Wersje beta obu tych produkcji trafią do Kalypso Store już za niespełna miesiąc — 13. grudnia. W wersji beta Praetorians gracze będą mieć także dostęp do trybu zabawy wieloosobowej.

Zobacz też: Recenzja Shadow Tactics. Jeżeli lubiłeś Commandos, musisz w to zagrać

Premiera nowych wersji Commandos 2: Men of Courage oraz Praetorians już 24 stycznia 2020 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: