Gry

Legendarne gry RTS wracają w odświeżonej wersji. Command & Conquer i Red Alert Remastered oficjalnie zapowiedziane!

Piotr Kurek
Legendarne gry RTS wracają w odświeżonej wersji. Command & Conquer i Red Alert Remastered oficjalnie zapowiedziane!
17

Pamiętacie zapowiedź nowego Command & Conquer z tegorocznych targów E3? Reakcje były podobne do tego, co działo się niedawno z Diablo: Immortal. EA podpadło graczom kolejny raz. Myślę, że dzisiejszymi doniesieniami zrehabilituje się w oczach fanów serii C&C.

Command & Conquer oraz Command & Conquer Red Alert to gry legendarne. Od oryginalnej premiery gry minęły już 23 lata, a wciąż są kochane przez graczy z całego świata. Command & Conquer Rivals, które zadebiutuje już 4 grudnia na iOS i Androida nie przypadło do gustu graczom chcącym prawdziwej rozgrywki C&C. Red Alert Online, nad którym pracuje chiński gigant — Tencent, również nie spotkał się z ciepłym przyjęciem społeczności. Czy tym razem EA się zrehabilituje?

Zobacz też: Najpierw Dungeon Keeper, teraz Command & Conquer. EA zabiło kolejną świetną serię gier

Pierwsze wzmianki o odświeżonych Command & Conquer i Red Alert pojawiły się w zeszłym miesiącu. EA zdradziło, że szykuje niespodziankę na 25-lecie serii, jednak nie mówiło się wprost o remasterach pierwszych odsłon serii. Jim Vessella, we wpisie na Reddit zapowiedział, że firma rozważa różne pomysły na powrót marki na komputery PC. To uspokajanie niezadowolonych graczy po ogłoszeniu C&C Rivals i RA: Online zaowocowało dzisiejszą informacją, że legendarne RTS-y wrócą w odświeżonych wersjach już wkrótce.

Command & Conquer i Red Alert wracają w odświeżonych wersjach

Command & Conquer Remastered oraz Command & Conquer Red Alert Remastered tworzone jest przez EA oraz Petroglyph Games — studio założone przez twórców serii, którzy na swoim koncie mają także między innymi Star Wars: Empire at War, czy serię Panzer General. Joe Bostic, Steve Tall i Mike Legg znów będą mogli wrócić do świata, który stworzyli prawie ćwierć wieku. Wisienką na torcie ma być także powrót kompozytora. Frank Klepacki zajmie się kompozycją i reżyserią dźwięku w nadchodzących odświeżonych edycjach gier.

Do prac nad odświeżonymi tytułami z serii Command & Conquer zaproszone zostało także studio Lemon Sky, które ma zapewnić przeniesienie tego świata na ekrany 4K. W kolekcji nie zabraknie oczywiście wszystkich dodatków do wspomnianych tytułów. EA zapowiada także, że nie zamierza wprowadzić w tej edycji mikropłatności. Gry trafią do sprzedaży najprawdopodobniej w 2020 roku — idealnie na 25-lecie serii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu