Mobile

Codify - niezbędne narzędzie twórców aplikacji mobilnych [?]

Jakub Tepper
Codify - niezbędne narzędzie twórców aplikacji mobilnych [?]
7

Praca na Antywebie niejako wymusza na mnie poruszanie tych tematów, chociaż to Wy wiecie z pewnością na ten temat więcej niż ja. Na App Storze ukazała się wczoraj aplikacja Codify, dostępna wyłącznie dla iPada, która ma pomóc wszystkich domorosłym deweloperom na iOS w weryfikacji ich pomysłów. Sz...

Praca na Antywebie niejako wymusza na mnie poruszanie tych tematów, chociaż to Wy wiecie z pewnością na ten temat więcej niż ja.

Na App Storze ukazała się wczoraj aplikacja Codify, dostępna wyłącznie dla iPada, która ma pomóc wszystkich domorosłym deweloperom na iOS w weryfikacji ich pomysłów. Szczególnie, jeśli chodzi o twórców zajmujących się grami, ale nie tylko - wszystkie koncepcje można tutaj "na kolanie" zrealizować. Jak to działa?

Codify opiera się na języku Lua. Jak pokazuje jednak poniższa reklamówka aplikacji, interfejs oparty jest w dużej mierze na grafice, a nie wklepywaniu tekstu. Podstawowa znajomość programowania z pewnością będzie niezbędna, ale na pierwszy rzut oka wygląda to na coś, co nawet ja mógłbym po jakimś czasie wdrożenia zacząć wykorzystywać.

Z tym, że nie ma niestety róży bez kolców. W chwili obecnej Codify nie oferuje możliwości eksportu stworzonego przez nas dzieła czy przesłania go dalej - co zrobimy na naszym iPadzie musi już na nim zostać. Podobno producent pracuje razem z Apple nad aktualizacją, która to umożliwi, ale mówi się, że przepchnięcie takiego pomysłu w Cupertino nie jest proste.

Codify można pobrać stąd i kosztuje obecnie 5.99 euro. Jeśli zdecydujecie się na jego wykorzystanie dajcie znać czy okazało się to przydatne. A jeśli nie - to dlaczego nie korzystacie z takich narzędzi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOS