Seriale

Co za niedosyt! 5 seriali, które powinny dostać nowe odcinki

Konrad Kozłowski
Co za niedosyt! 5 seriali, które powinny dostać nowe odcinki
29

Na pewno są takie seriale, po których macie pewien niedosyt. Oto moje pięć propozycji seriali, które powinny dostać nowe odcinki. Ciekawe czy się zgadzamy? A może macie inne sugestie?

Jericho

Niewielkie miasteczko niedaleko Denver przetrwało katastrofę nuklearną, ale walka o przetrwanie dla mieszkańców dopiero się zaczyna. Wewnętrzne konflikty, rodzinne dramaty i spór z najbliższym sąsiadem o surowce oraz pożywienie doprowadzają małą społeczność do sytuacji, w której nie powinno się znaleźć nawet w tak tragicznych okolicznościach.  Akcja dzieje się jednak dosyć szybko, poznajemy tajemnice ataku i powody jego zorganizowania, a także osoby za nim stojące.

Gdy znajdujemy się blisko rozwiązania, stacja CBS kończy serial po niezwykle krótkim 2. sezonie liczącym zaledwie 7 odcinków i pozostawia otwarte zakończenie. Niestety, do tej pory żadna inna stacja ani serwis VOD nie podjęły się kontynuacji, a wielka szkoda, bo wykreowany świat, intryga i postacie zdecydowanie na to zasługiwały. Na otarcie łez 3. i 4. sezony ukazały się w formie komiksów...

Flashforward

Nagła utrata przytomności na dokładnie 2 minuty, 17 sekund i wizja przyszłości odległej o rok. Kto to wszystko spowodował? Jakim miał w tym cel? I dlaczego nie dotknęło to wszystkich? Agent FBI Mark Benford (Joseph Fiennes) stara się rozwikłać tę zagadkę, ale nie wystarczyło mu na to odcinków. Zakulisowe problemy sprawiły, że potencjalny hit poradził sobie w ramówce gorzej od gorzej zapowiadających się seriali. Niestety, twórcy tworzyli historię z myślą o telewizji kablowej, gdzie możliwości realizacji serialu byłyby nieporównywalnie większe, a otwarta antena ABC nakładała ograniczenia, które spowodowały, że Flashforward nie miał szans wybrzmieć. Wielka szkoda. Wiele mówiło się o przejęciu projektu przez inne podmioty, ale nigdy do tego nie doszło.

Daredevil

Można narzekać na niektóe produkcje Netfliksa powstające w oparciu o komiksy Marvela (prawdopodobnie każdy z Was wskaże inny tytuł), ale Daredevil powrócił do formy w 3. sezonie i pokazał, że serial zdecydowanie zasługuje na więcej, niż trzy serie. Nie wykluczam pojawienia się innych superbohaterów w kolejnych odcinkach, ale Daredevil w centrum wydarzeń mógłby uświetnić nam kolejne jesienne wieczory w najbliższych latach. A może by go włączyć do MCU...?

House of Cards

https://www.youtube.com/watch?v=m0dzAu5XYtU&t=1s

Po tym jak twórcy serialu nie zamknęli tej opowieści na 4. sezonie, gdy liczba odcinków pokrywałaby się z liczbą kart w talii, uznałem, że można pozwolić im rozwijać tę historię tak długo jak będą tego chcieli. Piąty sezon prezentował wyższy poziom niż jego poprzednik, ale skandal z Kevinem Spacey spowodował, że House of Cards musiało obrać zupełnie nową ścieżkę, a 6. sezon powstał tylko dlatego, że zależało na tym odgrywającej rolę Claire Underwood Robin Wright. Serial znalazł się w tym zestawieniu, ponieważ zdecydowanie zasługuje na inne zamknięcie tej historii, niż zaserwowane nam w finale 6. sezonu. Niektórzy przebąkują o minimalnych szansach powrotu aktora do roli Franka Underwooda po tym, jak wycofano oskarżenia wobec, choć taki scenariusz wydaje się niemal niemożliwy. Ale nigdy nie mówmy nigdy.

Lost

Ręka do góry ci, którzy są usatysfakcjonowani finałem serialu Lost. Tak myślałem. Mimo, że ostatnia scena była świetnie nakręcona i bardzo ładnie domknęła historię nawiązując do ujęcia otwierającego serial, to poprzedzające ją wydarzenia na pewno pozostawiły niedosyt. Nie sądzę, by pomysł tych samych postaci był dobrym pomysłem, ale tajemnicza wyspa i projekt nazwany Dharma Initiative zdecydowanie zasługują na więcej wyjaśnień. Nie chciałbym, by Lost wrócił na tych samych zasadach co Prison Break, ale ta idea z pewnością posiada jeszcze potencjał, a przypomnienie o tak dobrym serialu ABC nowym/młodszym widzom byłoby mile widziane.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu