Moje przemyślenia

Co właściciel serwisu swistak.pl myśli o polskim web 2.0

GM
Grzegorz Marczak
8

Bardzo ciekawy wywiad z autorem serwisu swistak.pl znalazłem na stronie aukcje.org (wiem, że jestem trochę spóźniony z tą informacją – ale wakacje…).Wywiad jest ciekawy i bardzo pouczający – szczególnie w miejscu w którym Pan Agnieszczak ciepłymi słowami opisał polskie web 2.0 Oto kilka najcieka...

Bardzo ciekawy wywiad z autorem serwisu swistak.pl znalazłem na stronie aukcje.org (wiem, że jestem trochę spóźniony z tą informacją – ale wakacje…).Wywiad jest ciekawy i bardzo pouczający – szczególnie w miejscu w którym Pan Agnieszczak ciepłymi słowami opisał polskie web 2.0

Oto kilka najciekawszych cytatów:

„Dużo szumu, dużo zapału, mało dobrych pomysłów i małe szanse na sukces. To tak w skrócie. Większość to bezmyślne kalki zachodnich projektów skierowane do wąskiego grona osób. Jestem w stanie pogrążyć konkretną argumentacją każdy tego typu pomysł powstały w ostatnim półroczu”

„Mój ulubiony przykład to Wykop.pl, projekt porażający inwencją począwszy od nazwy (swobodne tłumaczenie słowa „digg"). W 6 miesięcy zarejestrował niewiele ponad 2000 użytkowników, a każdy opublikowany tam wpis generuje maksymalnie kilkaset odwiedzin na „wykopanej” stronie. Aby ten projekt można było uznać za sukces. brakuje mu co najmniej dwóch zer w prezentowanych liczbach. To jest jak najbardziej osiągalne. Dla porównania: Fotka.pl taką liczbę użytkowników rejestruje w kilka godzin, a atrakcyjnie podany link na stronie głównej potrafi wygenerować ok. 50-60tys. odwiedzin w ciągu doby.”

I na koniec „pozytywna opinia” według Pana Agnieszczaka

„Na koniec pozytywny przykład, żeby nie było iż potrafię tylko krytykować: Idziemy.net. Pomysł skopiowany z Zachodu, popularność mizerna, ale przynajmniej wykonanie nie kłuje w oczy. Zabrakło społeczności wokół serwisu, bez tego żadna koncepcja 2.0 nie ma szans na powodzenie. Wierzę jednak, że przy odpowiednio dużym wsparciu promocyjnym serwis odżyje - w tego typu projektach widzę duży potencjał (dokładniej w styku „reala” i „wirtuala").”

Możliwe iż wywiad wywołał tak negatywne emocje iż oberwało się polskiemu web 2.0 – szczerze mówiąc byłem nieco zaskoczony tak „ciężką” i nieprzychylną opinią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: