Felietony

28dni i nocy.

Grzegorz Marczak
28dni i nocy.
3

Kobiety są z natury bardzo socjalne i bardzo społeczne – oczywiście najlepszym znaczeniu tych słow. To, że Kobiety są bardzo dobrymi użytkownikami serwisów internetowych (właśnie z powodu wyżej podanych cech) powoduje iż stają się one coraz częściej w centrum zainteresowania zarówno dużych portali j...

Kobiety są z natury bardzo socjalne i bardzo społeczne – oczywiście najlepszym znaczeniu tych słow. To, że Kobiety są bardzo dobrymi użytkownikami serwisów internetowych (właśnie z powodu wyżej podanych cech) powoduje iż stają się one coraz częściej w centrum zainteresowania zarówno dużych portali jak też i nowo powstających serwisów.

I tak oto wyrasta bardzo ciekawa inicjatywa o nazwie 28dni. Będzie to miejsce, które pomoże kobietom kontrolować proces naturalnego planowania rodziny. Każdy tata wie jak ważny jest dla Kobiety okres w którym przygotowuje się ona i planuje dziecko. Serwis 28dni pomoże kobietom które chcą zostać mamą jak również kobietom, które mamą jeszcze nie chcą zostać.

Idea pomysłu moim zdaniem świetna – Kobiety bardzo często dzielą się swoimi doświadczeniami z tych obszarów. Aktywność kobiet na portalach o podobnej tematyce można zaobserwować wszędzie w Internecie. Tak więc mamy jasno i przejrzyście określoną grupę docelową, która nie dość że jest bardzo aktywno to jeszcze bardzo szybko potrafi nawiązywać kontakty z nowymi użytkownikami.

Sam serwis 28dni jeszcze nie wystartował, z tego co można zobaczyć do tej pory to kobiety będą miały możliwość zapisywania wszelkich informacji o swoim cyklu. Dodatkowo dane będą serwowane również w postaci wykresów. Pojawią się tam też takie opcje jak „moje przyjaciółki” , czy możliwość udostępniania swoich danych o cyklu innym koleżankom.

W przypadku wielu serwisów dodanie funkcjonalności tzw „przyjaciół” skrytykował bym bez wahania, tym razem jednak uważam iż jest to bardzo przydatna dla tego grupy docelowej funkcjonalność.

Pokazałem ten serwis mojej kobiecie – z zainteresowaniem przejrzała wszystkie jego formularze i zadała tylko jedno pytanie. Jak mogę te dane zabrać do lekarza tak jak to robie teraz z kalendarzykiem?

Jeśli autorzy zadbają o możliwość drukowania danych w różnych rodzajach zestawień to myślę, że będzie to komplet funkcjonalności jakie są potrzebne.

Krokiem, którym moim zdaniem autorzy powinni wykonać zaraz po starcie jest zapewnienie miejsca w swoim serwisie dla młodych mam. Miejsca w którym na podobnych zasadach młode mamy będą mogły zapisywać informacje o swoich dzieciach (co jedzą, kiedy zaczęły siadać, kiedy były pierwsze zęby itp.)

Życzę autorom serwisu sukcesu, który moim zdaniem ten serwis osiągnie !

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu