Mobile

Co ten Google wyprawia?! Nexus 6 właśnie dostał downgrade do Androida 7.0 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Co ten Google wyprawia?! Nexus 6 właśnie dostał downgrade do Androida 7.0 [prasówka]
2

Nieudolność Google'a w aktualizowaniu Androida jest wręcz porażająca. Firma właśnie wypuszcza downgrade dla Nexusa 6 do Androida 7.0. Wszystko dlatego, że nie potrafi sobie poradzić z błędami w wersji 7.1.1.

Androida 7.0 (znowu) dla Nexusa 6

Google znów nie potrafi sobie poradzić z aktualizacjami. Tym razem chodzi o Nexusa 6. Smartfon jakiś czas temu otrzymał Androida 7.1.1, który jednak nie działał zbyt dobrze. Pojawiło się wiele problemów - m.in. z działaniem usługi Android Pay. Najwyraźniej inżynierowie firmy nie potrafili sobie poradzić z rozwiązaniem tej kwestii, bo zamiast aktualizacji naprawiającej błędy pojawił się... downgrade do wersji 7.0. Co szczególnie istotne, użytkownicy muszą go zainstalować, jeżeli chcą otrzymywać kolejne aktualizacje. Tu jednak pojawia się znów problem, bo downgrade bez wyczyszczenia pamięci telefonu często oznacza problemy, na co już skarży się wielu użytkowników w sieci - trudno się dziwić, bo to pierwsza taka sytuacja w historii systemu.

Nie ukrywam zaskoczenia. Google daje marny przykład innymi producentom smartfonów. Firma od jakiegoś czasu nieudolnie aktualizuje swoje smartfony. Albo otrzymują one nowe wersje Androida z dużym opóźnieniem, albo pojawiają się rażące błędy. Obecna sytuacja jest tego kwintesencją. Nie wróży to nic dobrego.

WiFi w Pendolino być może dopiero w 2018

Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity w rozmowie z PAP zwraca uwagę, że instalacja WiFi w Pendolino może się przeciągnąć nawet do przyszłego roku. Nie ukrywa on, że rozmowy z wykonawcą, firmą Alstom są ciężkie. PKP Intercity zależy natomiast na zainstalowaniu sprzętu, który spełni oczekiwania ich oraz pasażerów. Wszystko wygląda na to, że nie będzie to łatwy projekt, a podróżujący muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chrome 57 oszczędzi baterię

Nowa wersja Chrome ma być bardziej łaskawa dla baterii w naszych laptopach i urządzeniach mobilnych. Chodzi o usypianie kart działających w tle w taki sposób, aby maksymalnie zużywały średnio 1 proc. mocy procesora. Zyski mają być wymierne i sięgać nawet 25 proc. - o tyle Chrome będzie bardziej energooszczędny. Co istotne, nowy mechanizm ma nie wpływać na to, jak działają karty z multimediami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu