Facebook

-"Co robisz na Facebooku?" -"Szukam pracy" [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
-"Co robisz na Facebooku?" -"Szukam pracy" [prasówka]
7

Szukacie pracy na Facebooku? Teraz będzie prościej. Nowe narzędzia wprowadzone przez twórców serwisu wydają się być idealnie do tego zaprojektowane.

Facebook Jobs

Zmiany pozwolą właścicielom stron tworzyć listy ofert pracy, które będą wyglądały bardzo podobnie do tablicy z postami. Użytkownicy będą mogli je komentować i udostępniać dalej, a przede wszystkim otrzymają możliwość aplikowania na dane stanowisko. Nowość wydaje się być sposobem na rywalizację z LinkedIn, który przecież specjalizuje się w tym, że jest swoistym hubem z ofertami pracy. Trudno się jednak dziwić Facebookowi, bo jest on już od jakiegoś czasu aktywnie wykorzystywany przez rekruterów. Nie wspomnę już o tysiącach grup, na których publikowane są ogłoszenia o pracę z konkretnych branż. Teraz będzie to jeszcze prostsze.

A skoro o prostocie mowa, masę ogłoszeń o pracę znajdziecie też w naszym serwisie praca.antyweb.pl.

HTC rezygnuje z tanich smartfonów

HTC jest w dołku już od dłuższego czasu. Nic nie wskazuje jednak na to, aby firma z niego wychodziła. Jest coraz gorzej, bo teraz zapowiedziała całkowitą rezygnację z tanich, budżetowych modeli. Tajwańczycy tym samym skupią się na średniej i najwyższej półce cenowej. Decyzja jest podyktowana niewielką marżą w dolnych segmentach rynkowych. Dla dużych firm jest to sposób na budowanie udziałów na rynku. Tymczasem HTC ma póki co inny problem - musi zacząć zarabiać.

Moto G5 i G5 Plus

Przecieki trochę zepsuły Lenovo premierę. Na MWC w Barcelonie pokazane zostaną smartfony Moto G5 oraz G5 Plus. Wiemy już, że podstawowa wersja będzie posiadała 5-calowy ekran o rozdzielczości FHD, ośmiordzeniowego Snapdragona 430, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Znajdziemy tutaj również aparat 13 Mpix i kamerkę 5 Mpix. Model Plus ma posiadać 5,2-calowy ekran FHD, Snapdragona 625, 2 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabraknie też dwóch aparatów: 12 Mpix i 5 Mpix. Oba urządzenia mają być ponadto zabezpieczone przed wodą i kurzem.

LG UX 6.0

LG ujawnia wygląd nakładki graficznej, która znajdzie zastosowanie w nowym topowym smartfonie tej marki - LG G6. Widać wyraźnie, że zmianie nie ulegnie zbytnio stylistyka i LG UX 6.0 będzie prezentował się bardzo podobnie, jak poprzednia odsłona. Pojawią się jednak ciekawe nowości, jak chociażby zaokrąglone krawędzie interfejsu (i zarazem samego ekranu, co może stanowić miłą odmianę).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracaFacebookSocial Media