Świat

Co pokaże Apple we wrześniu?

Grzegorz Marczak
Co pokaże Apple we wrześniu?
9

Coraz głośnie i coraz więcej plotek zaczyna krążyć na temat eventu Apple jaki ma być zorganizowany we wrześniu. Początkowo wszyscy mówili o tym, iż podczas spotkania zostanie zapowiedziany Tablet - przyznam, że również miałem taką nadzieję bo wydaje mi się, że nawet Appple powinno spieszyć się z tak...

Coraz głośnie i coraz więcej plotek zaczyna krążyć na temat eventu Apple jaki ma być zorganizowany we wrześniu. Początkowo wszyscy mówili o tym, iż podczas spotkania zostanie zapowiedziany Tablet - przyznam, że również miałem taką nadzieję bo wydaje mi się, że nawet Appple powinno spieszyć się z takim urządzeniem.

Teraz jednak nastąpiła zmiana frontu i niektóre źródła bez wątpliwości podają, że tematem wrześniowego spotkania będzie iPod i Itunes. Jeśli chodzi o zmiany w iPod touch to mowa tutaj o dodaniu funkcji kamery i aparatu fotograficznego (+ oczywiście zmiany w cenach i parametrach). Możliwe, że brzmi to trochę jak dodawanie gadżetów do dobrze funkcjonującego urządzenia - jeśli jedna popatrzymy jaką popularnością cieszy się możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów w iPhone 3G (podobno jest to najczęściej używana aparat fotograficzny wśród użytkowników serwisu flickr) to powoli zaczniemy rozumieć strategię Apple.

O zmianach w iTunes było dużo więcej plotek - od wsparcia blu-ray poprzez poprawę sposobu zarządzania aplikacjami na iPhone a kończą na integracji z serwisami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter czy Last.fm. Część z nich nie brzmi zbyt wiarygodnie, część poparta była marnej jakości obrazkami (co sugerowało, że to fake).

Dodawanie funkcji społecznościowych to trochę banał jeśli myliliśmy tylko o angażowaniu użytkowników. Natomiast jeśli popatrzymy na takie zmiany jako potencjał reklamowy i sprzedażowy to jest już lepiej. Udostępniając na Twitterze i Facebooku informacje o tym czego słuchamy z linkiem dającym możliwość kupienia danej piosenki - mamy perspektywę wsparcia sprzedaży. Ciekawe czy przy okazji Twitter nie zyskał wreszcie jakiegoś rozsądnego modelu biznesowego na przykład poprzez opłaty za wpuszczanie jakby nie patrzeć statusów reklamowych z itunes?

Osobiście wolał bym jednak usłyszeć o całkowicie nowy produkcie Apple czyli o Tablecie a nie o poprawkach do iTunes, do którego nie mogę się przyzwyczaić, czy też dodatkach do iPod touch, którego nie kupię ponieważ mój stary ipod trzyma się świetnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneitunesipod