Świat

Tablet od Apple jeszcze przed świętami?

Grzegorz Marczak
15

Według Financial Times Apple planuje wpuścić na rynek swój nowy produkt czyli Tablet jeszcze przed świętami. Wraz z premierą Tableta od Apple ma zostać wdrożony projekt o kodowej nazwie Cocktail. W projekcie tym Apple wraz z największymi wytwórniami muzycznymi takimi jak EMI, SonyMusic, Warner Musi...

Według Financial Times Apple planuje wpuścić na rynek swój nowy produkt czyli Tablet jeszcze przed świętami. Wraz z premierą Tableta od Apple ma zostać wdrożony projekt o kodowej nazwie Cocktail. W projekcie tym Apple wraz z największymi wytwórniami muzycznymi takimi jak EMI, SonyMusic, Warner Music i Universal Music Group pracuje nad nową formą albumów muzycznych sprzedawanych przez internet, które będą wyposażone w cały zestaw dodatkowych materiałów interaktywnych i multimedialnych.

Mimo iż sprzedaż muzyki przez internet rozwija się bardzo dobrze to jednak dla wytwórni i samych twórców problemem jest to, że ludzie skupiają się na zakupie poszczególnych otworów a nie całych albumów z muzyką. Współpraca Apple z wytwórniami muzycznymi ma wypromować nowy trend, który oparty będzie na nowej formie albumów.

Jeśli chodzi o Tablet, który wydaje się być ściśle związany z projektem Cocktail - ma to być przenośne urządzenie z 10 calowym ekranem dotykowym. Prawdopodobnie na Tablecie od Apple nie zobaczymy uproszczonej wersji Mac OS, będzie to raczej urządzenie przypominające większy iPod z systemem znanym z telefonów iPhone. Dość ciekawą informacją jest natomiast to, że Apple prowadzi rozmowy z wydawcami książek, którzy mają nadzieję na to, że Tablet będzie również świetnym narzędzie do czytania ebook-ów (czyli konkurencją dla Kindle od Amazona).

Przyznam, że informacja o systemie operacyjnym Tableta bardzo mnie rozczarowała. Mam nadzieję, że z tych plotek akurat ta informacja się nie sprawdzi. Mac Os działający na Tablecie mógłby być hitem sezonu - natomiast system z telefonu komórkowego będzie moim zdaniem spory ograniczeniem. Sama koncepcja jednak jest genialna, przenośne urządzenie do oglądania filmów, czytania książek i korzystania z internetu. Właściwie wszystko to co przeciętny internauta i użytkownik komputera potrzebuje. Oczywiście w przypadku Apple czyli firmy z segmentu komputerów premium nie można liczyć iż urządzenie takie będzie tanie - różne plotki mówią o przedziale między 300 a 700 dolarów (i szczerze mówiąc w ten dolny pułap nikt chyba nie wierzy).

Warto jednak pamiętać, że wszystkie te informacje (mimo iż rozpowszechniane przez zaufane źródła) są na razie tylko plotkami. Oficjalnie żadna z wytwórni muzycznych ani Apple nie potwierdziło czy też nie skomentowało żadnej z nich.

Ps.Jeśli Tablet od Apple będzie produktem premium z wysoką ceną detaliczną zawsze pozostanie nam czekać na CrunchPada czyli Tablet od Arringtona. W projekcie autora Techcrunch jednym z głównych założeń jest utrzymanie atrakcyjnej ceny końcowej produktu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu