VOD

Co obejrzeć na HBO Go? Oto lista tytułów, od których warto zacząć

Konrad Kozłowski
Co obejrzeć na HBO Go? Oto lista tytułów, od których warto zacząć
36

Od dzisiejszego poranka z HBO Go mogą skorzystać wszyscy chętni bez potrzeby podpisywania umowy z operatorem lub korzystania z pośredników. W ciągu darmowego miesiąca możecie przekonać się do usługi VOD od HBO, a że katalog HBO Go jest dość obszerny, postanowiliśmy Wam podpowiedzieć od których produkcji warto zacząć.

Nowości w HBO Go:

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni w HBO Go pojawiło się sporo nowych tytułów, które idealnie zgrały się z debiutem możliwości wykupienia bezpośredniego dostępu do usługi. Oto one:

 • Spider-Man: Homecoming - nowa odsłona przygód człowieka-pająka, tym razem jako część uniwersum Marvela. Film wypadł zaskakująco dobrze - nie brakuje humoru, efektownych scen akcji i bohaterów, których można po prostu polubić.
 • Baby Driver - moje odkrycie 2017 roku. Zwiastuny zapowiadały niemałe widowisko, ale w kinie odbiór filmu był inny niż się tego spodziewałem - perfekcyjny montaż, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa przykrywają nieco banalną fabułę, ale zdecydowanie warto.
 • Nowy początek (Arrival) - jedny z najlepszych filmów sci-fi ostatnich lat. Czy i jak mamy porozumieć się z obcymi, którzy odwiedzają naszą planetę? Przedstawiciele inne cywilizacji skrywają więcej tajemnic, niż początkowo sądzono. Konstrukcja filmu wymaga ciągłej uwagi, a zdjęcia zachwycają.
 • Trust - nowy serial stacji, którego odcinki będą pojawiały się na bieżąco w HBO Go. Najbogatszy człowiek świata nie jest skłonny zapłacić okupu za swojego  wnuka - co sprawiło, że podejmuje taką decyzję, jak wygląda od środka życie rodziny Gettych? To druga interpretacja prawdziwych wydarzeń po filmie "Wszystkie pieniądze świata", ale odbiegająca od tego, co widzieliśmy w kinach. Dziś zadebiutował pierwszy odcinek.
 • Odpowiednik (Counterpart) - w HBO Go pojawiło się już 9 odcinków tego nowego serialu, w którym podwójną-główną rolę gra J. K. Simmons. ONZ i tajemnica przejścia do alternatywnej rzeczywistości - to już intryguje, a na jaw wychodzą kolejne sekrety agentów działających po obydwu stronach. Wciąga.
 • Barry - były płatny zabójca porzuca profesję i pragnie zostać... aktorem. Czarna komedia z Billem Haderem debiutuje dziś na HBO Go, a nowe odcinki pojawiać się będą co tydzień.
 • Dolina Krzemowa - powrócił najnowszy, 5. sezon tego serialu, a jego nazwa tłumaczy chyba wszystko. Przygody startupowców z Doliny Krzemowej bawią nas od kilku lat i to skutecznie.

Najlepsze seriale HBO

Oryginalne produkcje HBO:

Ta lista mogłaby być znacznie, znacznie dłuższa, ale postanowiłem ograniczyć się do zdecydowanych tytułów must-watch. Jeśli sądzicie, że powinien tu znaleźć się jeszcze jakiś tytuł, dajcie znać w komentarzach!

 • Gra o tron - największy hit stacji HBO ostatnich lat. Do Waszej dyspozycji są wszystkie dotychczas udostępnione sezony tego serialu, a przy premierze finałowej serii możecie spodziewać się na bieżąco dodawanych odcinków.
 • Westworld - park rozrywki stylizowany na dziki zachód pełen posłusznych androidów ze sztuczną inteligencją - to nie musi, a wręcz może źle się skończyć. Cały pierwszy sezon wysokobudżetowej produkcji HBO już możecie oglądać, 2. seria zadebiutuje już 22 kwietnia.
 • Wielkie kłamstewka - ta 7-odcinkowa mini-seria zabierze Was do nadmorskiego miasteczka Monterey, gdzie wszyscy na pozór wiodą idealne, rodzinne życie. Każdy dom skrywa jednak sekrety i problemy, o których nikt nie chce rozmawiać. Gdy dochodzi do zabójstwa, większość z nich wychodzi na jaw. Bezapelacyjny hit ze świetną obsadą. 2. sezon został potwierdzony.
 • Wataha - polska produkcja, która podbiła zagraniczne rynki, dzięki czemu otrzymała zielone światło na 2. sezon, który zdaniem wielu jest jeszcze lepszy niż 1. seria. Eksplozja w przygranicznej strażnicy w Bieszczadach uśmierca większość watahy, przy życiu zostaje tylko Wiktor Rebrow, który staje się podejrzanym w sprawie zabójstwa strażników. Na jego barki spada odpowiedzialność rozwiązania zagadki zamachu i oczyszczenie swojego imienia.
 • Zakazane imperium - czasy prohibicji w Stanach Zjednoczonych wcale nie były najspokojniejszym i pozbawionym dostępu do alkoholu okresem. Nucky Thompson, obrotny przedsiębiorca z Atlantic City udowadnia to na każdym kroku, stale walcząc o utrzymanie swojej pozycji, wpływów oraz dobrej kondycji finansowej.

Klasyki HBO:

Wolicie zacząć od klasycznych produkcji, na których powtórkę w TV nie ma co liczyć, a wydania DVD to zbyt duży wydatek? Nadawane lata temu, dostępne dzisiaj najczęściej w odrestaurowanej wersji w HD hity jak Rodzina Soprano, Prawo ulicy, Seks w wielkim mieście, Sześć stóp pod ziemią czy Rzym to kilkusezonowe, docenione produkcje, których nadrobienie lub powtórny seans jest jak najbardziej wskazany.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu