VOD

Co obejrzeć na HBO Go? Oto lista tytułów, od których warto zacząć

Konrad Kozłowski
36

Od dzisiejszego poranka z HBO Go mogą skorzystać wszyscy chętni bez potrzeby podpisywania umowy z operatorem lub korzystania z pośredników. W ciągu darmowego miesiąca możecie przekonać się do usługi VOD od HBO, a że katalog HBO Go jest dość obszerny, postanowiliśmy Wam podpowiedzieć od których produkcji warto zacząć.

Nowości w HBO Go:

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni w HBO Go pojawiło się sporo nowych tytułów, które idealnie zgrały się z debiutem możliwości wykupienia bezpośredniego dostępu do usługi. Oto one:

 • Spider-Man: Homecoming - nowa odsłona przygód człowieka-pająka, tym razem jako część uniwersum Marvela. Film wypadł zaskakująco dobrze - nie brakuje humoru, efektownych scen akcji i bohaterów, których można po prostu polubić.
 • Baby Driver - moje odkrycie 2017 roku. Zwiastuny zapowiadały niemałe widowisko, ale w kinie odbiór filmu był inny niż się tego spodziewałem - perfekcyjny montaż, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa przykrywają nieco banalną fabułę, ale zdecydowanie warto.
 • Nowy początek (Arrival) - jedny z najlepszych filmów sci-fi ostatnich lat. Czy i jak mamy porozumieć się z obcymi, którzy odwiedzają naszą planetę? Przedstawiciele inne cywilizacji skrywają więcej tajemnic, niż początkowo sądzono. Konstrukcja filmu wymaga ciągłej uwagi, a zdjęcia zachwycają.
 • Trust - nowy serial stacji, którego odcinki będą pojawiały się na bieżąco w HBO Go. Najbogatszy człowiek świata nie jest skłonny zapłacić okupu za swojego  wnuka - co sprawiło, że podejmuje taką decyzję, jak wygląda od środka życie rodziny Gettych? To druga interpretacja prawdziwych wydarzeń po filmie "Wszystkie pieniądze świata", ale odbiegająca od tego, co widzieliśmy w kinach. Dziś zadebiutował pierwszy odcinek.
 • Odpowiednik (Counterpart) - w HBO Go pojawiło się już 9 odcinków tego nowego serialu, w którym podwójną-główną rolę gra J. K. Simmons. ONZ i tajemnica przejścia do alternatywnej rzeczywistości - to już intryguje, a na jaw wychodzą kolejne sekrety agentów działających po obydwu stronach. Wciąga.
 • Barry - były płatny zabójca porzuca profesję i pragnie zostać... aktorem. Czarna komedia z Billem Haderem debiutuje dziś na HBO Go, a nowe odcinki pojawiać się będą co tydzień.
 • Dolina Krzemowa - powrócił najnowszy, 5. sezon tego serialu, a jego nazwa tłumaczy chyba wszystko. Przygody startupowców z Doliny Krzemowej bawią nas od kilku lat i to skutecznie.

Najlepsze seriale HBO

Oryginalne produkcje HBO:

Ta lista mogłaby być znacznie, znacznie dłuższa, ale postanowiłem ograniczyć się do zdecydowanych tytułów must-watch. Jeśli sądzicie, że powinien tu znaleźć się jeszcze jakiś tytuł, dajcie znać w komentarzach!

 • Gra o tron - największy hit stacji HBO ostatnich lat. Do Waszej dyspozycji są wszystkie dotychczas udostępnione sezony tego serialu, a przy premierze finałowej serii możecie spodziewać się na bieżąco dodawanych odcinków.
 • Westworld - park rozrywki stylizowany na dziki zachód pełen posłusznych androidów ze sztuczną inteligencją - to nie musi, a wręcz może źle się skończyć. Cały pierwszy sezon wysokobudżetowej produkcji HBO już możecie oglądać, 2. seria zadebiutuje już 22 kwietnia.
 • Wielkie kłamstewka - ta 7-odcinkowa mini-seria zabierze Was do nadmorskiego miasteczka Monterey, gdzie wszyscy na pozór wiodą idealne, rodzinne życie. Każdy dom skrywa jednak sekrety i problemy, o których nikt nie chce rozmawiać. Gdy dochodzi do zabójstwa, większość z nich wychodzi na jaw. Bezapelacyjny hit ze świetną obsadą. 2. sezon został potwierdzony.
 • Wataha - polska produkcja, która podbiła zagraniczne rynki, dzięki czemu otrzymała zielone światło na 2. sezon, który zdaniem wielu jest jeszcze lepszy niż 1. seria. Eksplozja w przygranicznej strażnicy w Bieszczadach uśmierca większość watahy, przy życiu zostaje tylko Wiktor Rebrow, który staje się podejrzanym w sprawie zabójstwa strażników. Na jego barki spada odpowiedzialność rozwiązania zagadki zamachu i oczyszczenie swojego imienia.
 • Zakazane imperium - czasy prohibicji w Stanach Zjednoczonych wcale nie były najspokojniejszym i pozbawionym dostępu do alkoholu okresem. Nucky Thompson, obrotny przedsiębiorca z Atlantic City udowadnia to na każdym kroku, stale walcząc o utrzymanie swojej pozycji, wpływów oraz dobrej kondycji finansowej.

Klasyki HBO:

Wolicie zacząć od klasycznych produkcji, na których powtórkę w TV nie ma co liczyć, a wydania DVD to zbyt duży wydatek? Nadawane lata temu, dostępne dzisiaj najczęściej w odrestaurowanej wersji w HD hity jak Rodzina Soprano, Prawo ulicy, Seks w wielkim mieście, Sześć stóp pod ziemią czy Rzym to kilkusezonowe, docenione produkcje, których nadrobienie lub powtórny seans jest jak najbardziej wskazany.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu