E-commerce

Co najchętniej kupujemy w Black Friday?

Grzegorz Ułan
Co najchętniej kupujemy w Black Friday?
13

Czarny Piątek już tuż tuż, niedługo oddamy się szaleństwu zakupowemu, korzystając z niezliczonych zniżek i promocji, które od kilku lat goszczą i w polskich sklepach. Serwis Picodi zebrał historyczne dane odnośnie preferencji zakupowych w tym dniu i przedstawił je w formie graficznej. To ciekawe sprawdzić jak to wyglądało do tej pory dla nas, ale chyba najbardziej dla sklepów, aby mogły jeszcze trafniej dobrać swoje promocje, wiedząc, co najczęściej i najchętniej wybieramy w tym dniu. No, a my z nich skorzystać.

Może najpierw kilka słów o Picodi, to polski serwis, który swojego czasu miał uruchomionych kilka wersji językowych na różne rynki na świecie. W Polsce funkcjonował pod marką KodyRabatowe.pl, ale ponad rok temu uruchomili jeden globalny serwis pod nazwą Picodi.com. Pisałem Wam o tym przy okazji rozmowy z Łukaszem Haluchem, który jest jednym z współtwórców tego projektu.

Tak więc mamy tu globalne dane, ale również i ciekawe statystyki dotyczące internautów w Polsce. Jeśli chodzi o popularność sklepów, które w te dni wybieramy, na pierwszym miejscu znalazł się sklep Zalando, na drugim Media Expert, a na trzecim miejscu Reserved.

Rok temu w tym dniu serwis Picodi odnotował wzrost transakcji przez swoją stronę o 369% w Polsce, a nieprawdopodobny wręcz skok zanotowali w RPA, bo aż o 16 226%.

Co najchętniej kupujemy w tym dniu? Na pierwszym miejscu są produkty z kategorii Moda, dalej mamy Elektronikę i Książki. Na przeciwległym biegunie z kolei jest Dostawa jedzenia, Zdrowie i uroda oraz Artykuły dla zwierząt.

Jak to wyglądało w Polsce rok temu? Polski serwis ze zniżkami odnotował 32% wzrost odwiedzin w Black Friday, a wzrost liczby transakcji na poziomie 368%, w których użytkownicy zaoszczędzili 36,2 mln zł. W przypadku średniej wartości koszyka był wzrost o prawie sto złotych, a procent zniżki kształtował się na poziomie wyższym o 5% niż w zwykły dzień.

Tradycyjnie na Antyweb również będziemy się dzielić z Wami promocjami udostępnianymi w Black Friday. Zapraszamy więc firmy i sklepy, które w tym dniu będą sypały swoimi promocjami do zgłaszania ich do nas. W piątek uruchomimy specjalną podstronę, gdzie będziemy się dzielić nimi przez cały dzień, prezentując najlepsze oferty dostępne w polskiej sieci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu