Świat

Co mi do telefonu Steve'a Ballmera?

Michał Majchrzycki
Co mi do telefonu Steve'a Ballmera?
9

Co Steve Ballmer ma w telefonie? Nie, to nie jest początek dowcipu o Microsofcie, ani pytanie na inteligencję. CEO firmy z Redmond rzeczywiście postanowił zdradzić całemu światu, co ma w telefonie. To jednak nie koniec. Ballmer nie tylko podzielił się z nami listą używanych aplikacji, ale również pr...

Co Steve Ballmer ma w telefonie? Nie, to nie jest początek dowcipu o Microsofcie, ani pytanie na inteligencję. CEO firmy z Redmond rzeczywiście postanowił zdradzić całemu światu, co ma w telefonie. To jednak nie koniec. Ballmer nie tylko podzielił się z nami listą używanych aplikacji, ale również przekonuje, że Windows 8 to hit sprzedażowy. Chyba trochę wcześnie na tego typu stwierdzenia.

Windows 8 musi okazać się hitem. Nie dlatego, że jest świetnym produktem, ale dlatego, że Microsoft wiąże z nim ogromne nadzieje. Od tego wydania systemu firmy z Redmond zależeć będzie wiele. Przede wszystkim zaś jej obecność na nowoczesnym rynku ery post-PC. Microsoft stara się, aby owa era była jak najbardziej po jego myśli. Stąd też pomysły na połączenie systemów biurkowych i mobilnych w jeden ekosystem, stąd Windows Phone 8 i cała masa innych zabiegów scalających firmę.

Nic więc dziwnego, że Windows 8 zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży okrzyknięty został (przez Microsoft) prawdziwym hitem. W najbliższym czasie będziemy świadkami jeszcze większej liczby tego typu informacji. Niektóre z nich są ciekawe, inne zupełnie niepotrzebne. Do tej pierwszej kategorii - choć bez przesady - zaliczam informację o 4 mln kopii Windows 8, które rozeszły się od czasu wprowadzenia systemu do sprzedaży. Taką informację podał CEO Microsoftu podczas BUILD 2012.

Ładny wynik, chociaż byłbym ostrożny z ogłaszaniem Windows 8 bestsellerem. To się dopiero okaże. Zresztą, sam Ballmer w wywiadzie dla "Wall Street Journal" przyznaje, że na razie "nie ma zbyt wiele do opowiadania". Windows po prostu ma dobry start, a co będzie dalej - zobaczymy.

Co się tyczy smartfona Ballmera, to pomysł dzielenia się informacjami na temat swoich aplikacji uważam za mniej ciekawy. Oczywiście każdy sposób na zachęcenie do kupna jest dobry, ale tutaj Microsoft nie pokazał się od najlepszej strony. Właściwie nie bardzo wiadomo, czy oglądamy reklamę Windows Phone 8, czy też naprawdę taki jest "Telefon Steve'a". Chyba to pierwsze, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, aby CEO Microsoftu miał tak ubogi zestaw aplikacji w swoim HTC.

Grafika: gholzer

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu